نوین بورسیه

انگلستان

متوسط هزینه زندگی:
متوسط هزینه تحصیل:
امکان کار هنگام تحصیل:
مدت زمان انتظار برای سفارت:
زبان کشور:
پایتخت:
نرخ بیکاری:
رضایت از زندگی:
حداقل درآمد:
نیاز به مدرک زبان:

درباره ی انگلیس

 

اولین کشور صنعتی جهان کجاست؟؟؟

در سال 927 میلادی انگلستان به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد، از انگلستان به عنوان اولین کشور صنعتی جهان نیز یاد می شود.

انگلیس

 

انگلستان کشوری جزیره ای است که اساسِ حکومت در آن “پادشاهی” می باشد، ریشه های حکومت پادشاهی در این کشور به زمان پادشاه انگلیس “ساکسون” باز می گردد. یکی از تاثیرگذارترین عوامل در شکل گیری زبان و فرهنگ انگلیس، ارتباط این کشور و نزدیکی آن با فرانسه بود، کلمه انگلیس الهام گرفته شده از عبارت “Angle land” است، آنگل ها گروه مهاجر آلمانی بودند که در قرن های 6 و 5 بعد از ترک انگلیس توسط رومی ها به این کشور آمدند.

هم مرزی انگلیس با دریای سلتیک از جنوب غربی و همسایگی آن با دریای شمال از جمله مواردی است که در نهایت به تثبیت موقعیت استراتژیک این کشور منجر شده است.

از انگلیس به عنوان یکی از تاثیرگذارترین کشورهای اروپایی یاد می شود، محافظت از این کشور توسط آبهای اطراف آن باعث شده تا در 1000 سال گذشته انگلیس مستعمره کشورهای دیگر نشود. انگلیس مجموعه ای از فرهنگ ها و آداب و سنن اروپایی است که از مهم ترین آن ها می توان به نورمن ها و همینطور فرهنگ فرانسه اشاره کرد.

با بررسی تاریخ و گذشته کشور انگلستان می توان به پیوند عمیق آن با کشورهای دیگر از جمله ولز، ایرلند و اسکاتلند پی برد. از قرن هفدهم میلادی تا به امروز انگلستان در حال گسترش مستعمرات خود در سراسر جهان بوده و از اولین کشورهایی که انگلستان نقش اصلی در استعمار آن داشته، می توان به آمریکا اشاره کرد.

دشت ها بخش اصلی کشور انگلیس هستند و لندن “پایتخت انگلیس” به عنوان یکی از بزرگترین مناطق شهری اتحادیه اروپا به شمار می رود. رابین هود و مردان مبارک از مهم ترین افسانه ها در کشور انگلیس هستند، این افسانه ها امروزه در سراسر جهان به زبان های مختلف روایت شده اند و مهم ترین ویژگی آن ها دزدی از ثروتمندان و انتقال این ثروت به فقرا بوده است.

بین سال های 1914 تا 1918 در خلال جنگ جهانی اول کشور انگلیس متحمل خسارت های بسیاری شد، پس از این سال ها از تعداد مستعمرات انگلیس کاسته شده و ایرلند اولین کشوری بود که رسما استقلال خود را اعلام کرد. در خلال جنگ جهانی دوم نیز بسیاری از مستعمرات کشور انگلیس به استقلال رسیدند.

تحصیل در انگلستان

 

امکانات آموزشی و رفاه پیشرفه برای تحصیل در انگلستان

 

انگلیس

تحصیل در کشوری مانند انگلستان با سطح آموزشی بالا و زبانزد در جهان، امکانات آموزشی و رفاهی پیشرفته و دانشگاه‌ها و مدارس درجه‌یک رویای خیلی‌هاست. حق هم دارند! در کنار تمام فرصت‌ها مثل یاد گرفتن کامل یک زبان، برخورداری از محیط چند فرهنگی و … فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های معتبر مثل دانشگاه های انگلیس شانس بیشتری برای استخدام، جذب در شرکت‌های بزرگ بین‌المللی و در نهایت دانش بیشتری برای کارآفرینی دارند. به همین دلیل است که بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان تحصیل در کانادا، انگلیس و سایر کشورهای پیشرفته را راهی برای رسیدن به آرزوهایشان می‌دانند. اگر شما هم جزو این افراد هستید، پس تا انتهای این مطلب  همراه ما باشید. در این مطلب به تمام سوال‌های شما درباره تحصیل در انگلیس از مدرسه تا دانشگاه پاسخ خواهیم داد.

قطعا برای افرادی که قصد دارند در کشوری دانشجوپذیر زندگی کنند، ادامه تحصیل در انگلستان یکی از انتخاب‌های اول است. کشور انگلستان با تاریخی چند هزار ساله، یکی از سرزمین‌های کهن دنیا به‌شمار می‌رود. این کشور که در شمال غربی قاره‌ اروپا واقع شده است، با کشورهای اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی و جنوبی، بریتانیای کبیر را تشکیل می‌دهد. طی سال‌های متمادی انگلستان جزو ده کشور برتر دنیا از لحاظ کیفیت تحصیل و زندگی، امنیت و مکانی مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های پرسود شناخت شده است.

جذاب‌ترین جنبه دانشجو بودن در کشور انگلستان این است که فرصت آشنایی با فرهنگ‌های جدید میسر خواهد بود. کشور انگلستان با داشتن بیش از ۱۰۰ هزار دانشجوی خارجی به سرزمینی از تلاقی فرهنگ‌های کل کره زمین تبدیل شده است؛ بنابراین دانشجویان نه‌تنها این شانس را دارند که از اقصی‌نقاط جهان دوستانی پیدا کنند، بلکه مشکلی هم برای یافتن هموطنان‌شان نخواهند داشت.

آب و هوای انگلیس

 

بارانی بودن همیشگی انگلستان

 

آب و هوا

انگلستان به کشوری معروف است که در تمام سال در آن باران می‌بارد. اما جالب است که بدانید هوای لندن از رم، نیویورک، ریودوژانیرو و توکیو خشک‌تر است! دلیل اینکه انگلیس را با بارانش می‌شناسند این است که هوای این کشور غیرقابل پیش‌بینی است و در هر فصلی از سال ممکن است باران ببارد. به‌طور کلی در تابستان، متوسط دمای لندن ۹ تا ۱۸ و در زمستان ۲ تا ۷ درجه سلسیوس است.

زبان و فرهنگ مردم انگلستان

 

گویش های مختلف در انگلستان

 

زبان و گویش

فرهنگ انگلیس و آداب و رسوم این کشور شامل چیزهای مختلفی میشه که بعضی از اونها پیشینه تاریخی بسیار طولانی دارن و شاید بعضی از اونها برامون کمی عجیب و غریب باشن!

همه سنت ها و آیینی که از گذشته به ارث رسیدن، سبک زندگی امروز مردم انگلستان رو تشکیل می دن و حتی گاهی با سبک زندگی دنیای مدرن ترکیب میشن و کمی تغییر پیدا می کنن. خیلی از انگلیسی ها روی این ارزش ها و آداب و رسوم تعصب دارن و به هیچ عنوان  ارزش ها وهنجارهای تمدن قدیمی انگلیس رو زیر پا نمیذارن.

زبان رسمی این کشور انگلیسی است که توسط ۹۸ درصد از مردم صحبت می‌شود. البته گویش‌های مختلفی هم در این کشور وجود دارد. فرهنگ و رسوم انگلیسی‌ها در میان اروپاییان شهرت بالایی دارد. انگلیسی‌ها به اصالت خود بسیار افتخار می‌کنند و می‌کوشند فرهنگشان را حفظ کنند.

مردم انگلستان به رک بودن، تعصب در فوتبال، وقت‌شناسی و رعایت حقوق دیگران به‌خصوص در صف‌ها معروفند. حتی جمله مشهوری هم وجود دارد که می‌گوید: اگر دو انگلیسی در کنار هم باشند به سرعت یک صف دو نفره تشکیل می‌دهند!

پایتخت انگلستان

 

پایتخت و بزرگ ترین شهر انگلستان کجاست؟؟

 

پایتخت

لندن مهم‌ترین و بزرگترین شهر کشور انگلستان است که به‌عنوان پایتخت این کشور شناخته می‌شود. این شهر پرجمعیت‌ترین شهر اتحادیه اروپا است و حدود ۸٫۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

بسیاری از مراکز مهم مالی، فرهنگی و تجاری جهان در این شهر واقع شده‌اند و همین باعث شده است لندن بدون اغراق در آموزش و پرورش، سیاست، سرگرمی و هنر سرآمد باشد. سیستم حمل‌ونقل عمومی لندن بسیار مناسب است تا حدی که تقریبا کمتر کسی از وسیله نقلیه شخصی خود در لندن استفاده می‌کند.

تعداد قابل‌توجهی کتابخانه با بیش از ۱۵۰ میلیون جلد کتاب و دانشگاه‌هایی که بالاترین امتیاز را در استانداردهای بین‌المللی از آن خود کرده‌اند، تحصیل در لندن را به تجربه‌ پرباری تبدیل می‌کنند.

دیدنی‌های لندن هم کم نیستند؛ از چشم کوکاکولا و موزه بریتانیا بگیرید تا بهترین مراکز خرید لندن و پل تاریخی انگلستان همه و همه تجربه‌هایی تکرارنشدنی برایتان خلق می‌کنند.

مساحت و جمعیت انگلیس

 

تراکم بالای جمعیت انگلستان

 

جمعیت

انگلستان از جمله کشورهای اروپایی است که می توان شاهد تراکم جمعیتی بالایی در آن بود، بخش زیادی از جمعیت انگلستان همچنان در خانه هایی که پس از جنگ جهانی دوم ساخته شده بودند، زندگی می کنند. تراکم نامنظم جمعیت در انگلیس باعث شده تا تعداد بی خانمان ها نیز در طی سال های گذشته افزایش یابد و این موضوع در شهرهایی مانند لندن به وضوح مشاهده می شود.

جمعیت خانوده ها در انگلیس طی سال های اخیر کاهش یافته و بسیاری از مردان و زنان بر اساس قوانین ازدواج سفید در کنار هم زندگی می کنند. بر اساس قوانینی که در سال 1975 تنظیم شد، انگلیس نیز به کشورهایی که حقوق زنان و مردان را برابر می دانند، پیوست. در حال حاضر انگلیس بیش از 55 میلیون نفر جمعیت دارد و بسیاری از افراد در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

اتباع کشورهای هند، پاکستان، هنگ کنگ و بسیاری از دیگر مستعمره های انگلیس در طی سال های مختلف امروزه بخش زیادی از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. بر اساس شواهد موجود بسیاری از این افراد از تبعیض و نابرابری های اقتصادی در انگلستان رنج می برند. انگلیس در دهه های 1950 و 1960 به عنوان مقصد اصلی مهاجمان و مهاجران رومی، آنگل ساکسون ها و سلت ها شناخته می شد. انگلیس بیش از 50300 مایل وسعت دارد.

فواید تحصیل در انگلستان

 

طول تحصیل کوتاه تر در انگلستان

 

تحصیل

  1. طول تحصیل کوتاه‌تر است و دانشجویان زودتر مدرک خود را دریافت می‌کنند. دوره لیسانس در انگلستان ۳ سال، دوره‌ی فوق لیسانس ۱ سال و دوره‌ی دکترا ۳ سال طول می‌کشد. مدت زمان کمتر به معنای هزینه‌ی کمتر است در عین حال که مدرکی معتبر را از دانشگاه‌های معتبری در جهان دریافت خواهید کرد.

 

  1. دانشگاه‌های آن رتبه‌ی بالایی در رنکینگ جهانی دارند و از کیفیت بالای آموزشی برخوردارند که سبب شده از سرتاسر جهان دانشجوها برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنند و این کشور به عنوان مکانی بین‌المللی برای ادامه‌ی تحصیل شناخته می‌شود. تحصیل در انگلستان به زبان انگلیسی انجام می‌شود و اعتبار مدارک اخذ شده جهت ورود به بازار کار در هر جای جهان معتبر است.
  2. این کشور فاصله‌ی کوتاه‌تری از ایران دارد (۵ ساعت) و یکی از نزدیک‌ترین مقاصد برای ادامه‌ی تحصیل به شمار می‌رود.
  3. دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به همراه ببرند و همسرشان نیز اجازه‌ی کار در انگلستان را خواهد داشت.
  4. برای پذیرش در رشته‌های مهندسی در مقطع ارشد نیازی به مدرک ریاضی GRE و GMAT نیست ولی داشتن این مدارک شانس شما را برای دریافت بورسیه تحصیلی بالا می‌برد.

تحصیل در دبیرستان های انگلیس

 

تفاوت دبیرستان های ایران با کشور انگلستان

 

دبیرستان های انگلیس

دوره دبیرستان معمولا محدوده‌ سنی ۱۱ تا ۱۶ سال را شامل می‌شود و در طی آن دانش آموزان دوره‌ی دو ساله‌ی GCSE را تکمیل می‌کنند. در این دوره دانش‌آموزان دروس پیش‌نیاز برای ورود به دانشگاه‌های انگلستان را فرامی‌گیرند. پس از گذراندن دو سال دوره  GCSEکه مشابه سال اول و دوم دبیرستان در ایران است، دانش‌آموزان دوره‌ای معادل دوره پیش‌دانشگاهی می‌گذرانند.

برای افرادی که تمایل دارند در دانشگاه‌های انگلستان رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی بخوانند، دوره‌ پیش‌دانشگاهی در انگلستان دوره Alevel نام دارد و افرادی که تمایل دارند رشته‌هایی غیر از رشته‌های مذکور را بخوانند، نام دوره‌ی پیش‌دانشگاهیشان دوره Foundation است.

در صورتی که مقطع تحصیلی در ایران سوم راهنمایی یا اول دبیرستان باشد می‌بایست از دوره‌ی GCSE1 آغاز به تحصیل شود و بعد از گذشت مدت یکساله‌ی این دوره، وارد دوره‌ی  GCSE2شد.

اقتصاد انگلستان

 

پنجمین اقتصاد بزرگ جهان مطعلق به انگلستان

 

اقتصاد

اقتصاد کشور انگلستان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است که با تولید ناخالص داخلی اسمی (GDP) اندازه گیری می شود ، علاوه بر این، این کشور دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا است ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی اقتصاد انگلستان می پردازیم.

و اقتصاد انگلستان بزرگترین اقتصاد از چهار کشور بریتانیا است ، انگلستان کشوری بسیار صنعتی است و تولید کننده مهم منسوجات و محصولات شیمیایی است ، اگرچه اتومبیل، لوکوموتیو و هواپیما از دیگر محصولات صنعتی مهم انگلستان هستند، اما بخش قابل توجهی از درآمد این کشور از شهر لندن تأمین می شود.

اشتغال در انگلیس

 

کار در کشور انگلستان برای ایرانیان

اشتغال

سوالی که برای خیلی از افراد پیش می آید درباره شرایط کار در این کشور است. همانطور که می دانید برای کار در هر کشوری نیازمند ابزار مناسب آن خواهید بود. ابزار مناسب کار در انگلستان در ابتدا داشتن دعوتنامه کاری است. اگر شخصی این دعوتنامه کاری را داشته باشد میتواند ویزای کاری انگلستان را بدست آورد.

در غیر اینصورت بایستی از طریق تحصیل اقدام نمود. به این صورت که با تحصیل وارد انگلستان شود. پس از تحصیل با بدست آوردن شغلی مناسب اقامت تحصیلی را به کاری تبدیل نماید. البته این امکان برای دانشجویان نیز وجود دارد که با سرمایه گذاری 50000£ (پوند) پس از تحصیل اقامت این کشور را بدست آورد. این سرمایه باید در راستای کارآفرینی در انگلستان باشد.

شهر های مهم انگلیس

لیورپول شهر مهم انگلستان

 

لیورپول

لیورپول در سال 2008 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد. در دوران سلطنت این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا، تعمیراتی که در این شهر از گذشته آغاز شده بود به سرانجام رسید. تغییرات زیادی در چهره صنعتی و آلوده شهر صورت گرفت.

نقطه عطفی که باعث شد برنامه های گردشگری سرعت پیدا کند. امروزه رویدادهای مهمی در لیورپول برگزار می گردد. جشنواره آتش (Fire Festival) در ماه مارس و اپریل، همچنین جشنواره کشتی های بلند (Tall Ships Festival) در ماه می از مهمترین آنهاست.

مردم عاشق فوتبال هستند. لیورپول و اورتون دو تیم پرطرفدار مرسی ساید است. مردم این شهر از قدیم الایام دشمنی دیرینه ای با منچستری ها داشتند و دارند و از آنها متنفرند. از دیگر علایق آنها تئاتر، شعر و شاعری و ادبیات است. ساختمان یونیتی، تئاتر شهر قدمتی ۳۰۰ ساله دارد و همیشه مملو از تماشا کنندگان است.

یکی دیگر از علایق مردم شهر آتش بازیست. به طوریکه در تمامی مراسم مناسبتی خود، آتش‌بازی قسمتی مهم از مراسم است.

شهر آکسفورد انگلستان

 

آکسفورد

شهر آکسفورد، شهر زیبا و بی‌نظیری است که به خاطر دانشگاه معتبرش، شهرت یافته است.بازدید از شهر آکسفورد انگلستان که قدمت آن به زمان ساکسون ها برمی‌گردد، سفری به اندیشه‌های یک ملت است. گشت‌وگذار در آکسفورد یادآور سالن‌های دانشگاه و خانه‌های نخست وزیران، شاعران و محل فیلم‌برداری هری پاتر و نظایر آن است.
صحنه‌های مختلفی از هری پاتر در آکسفورد ضبط‌ شده است.

یک راهنمای تور شما را در بازدید از کتابخانه بودلیان (Bodleian Library) دانشگاه آکسفورد راهنمایی می‌کند.

طرفداران کتابخانه هاگوارتز (Hogwarts Library) اینجا را خوب می‌شناسند. تور موزه هنر و باستان‌شناسی اشمولن (Ashmolean Museum): اولین موزه ی تخصصی انگلستان که در سال ۱۹۶۳ ساخته‌شده است. در موزه پیت ریور (Pitt Rivers)، مجموعه‌های باستان‌شناسی خارق‌العاده‌ای وجود دارد.

یکی مهم ترین شهر ها انگلستان

 

 یکی از شهر های مهم انگلستان کجاست؟

 

منچستر

قدمت منچستر به قرن یکم میلادی می‌رسد که بریگلانتس‌ها اولین قبیله در این شهر بودند و تا اوایل سده 1300 منچستر بیشتر شاهد مهاجرت و قدرت‌نمایی اقوام و قبایل مختلف برای حکمرانی در این شهر بود. شهر منچستر از سال 1301 تا اواخر سال 1700 میلادی به عنوان یک روستایی کوچک شناخته می‌شد تا اینکه بافت شهری به خود گرفتن را شروع کرد و از سال 1853 بطور رسمی بعنوان یک شهر تلقی گردید.

فعالیت‌های ورزشی مشهور این شهر از سده 18ام هم در جریان بود؛ تا جایی که قدمت تیم فوتبال منچستر یونایتد به سال 1878 باز می‌گردد. انقلاب صنعتی تاثیر زیادی در پیشرفت و تبدیل شدن منچستر به شهر را داشت و در خلل این انقلاب، منچستر در صنعت تولید پارچه پیشرو بود؛

ریچارد آرک رایت اولین کارخانه ریسندگی را در این شهر راه اندازی نموده و تا سال 1820 منچستر دارای یکی از بزرگترین کارخانه‌های پنبه‌سازی بود.

قبل از این دوره، مردم و نیروی کارگر از زندگی و درآمد خود رضایت نداشته و به همین دلیل شورش‌هایی در این شهر صورت گرفت.. شهر منچستر در خلل تاریخ تا به امروز به ریسندگی و پارچه‌سازی از نظر صنعتی شهرت دارد.

شهر منچستر در شمال غرب انگلستان واقع است که دارای مساحت 115.6 کیلومتر مربع می‌باشد. آب و هوای منچستر عموما معتدل و مرطوب است که تابستان‌های آن ملایم بوده و زمستان‌های سردی دارد اما بارندگی در منچستر زیاد است و دارای متوسط بارندگی 806.6 میلی‌متر در سال را دارد.

این شهر با جمعیت 552858 نفری، پنجمین شهر پرجمعیت در کشور انگلستان بوده که دارای چگالی جمعیت 4735 نفر در هر کیلومتر مربع می‌باشد و جمعیت کلانشهری آن به 2705000 می‌رسد که در دو دهه اخیر رشد 20.8 درصدی در جمعیت را تجربه کرده است و هر ساله تولد بر مرگ و میر با آمار بیش از تقریبا 4000 نفر در سال غالب است.

اشتراک گذاری در:

لینک های مفید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ثبت نام در خبرنامه

اخرین مطالب

بورسیه ایفل فرانسه

هر آنچه باید درباره برنامه بورسیه ایفل فرانسه بدانید برنامه بورسیه ایفل فرانسه در یک نگاه: برنامه بورسیه تعالی ایفل فرانسه توسط وزارت امور خارجه

Read More »

اخرین بورسیه ها

بورسیه های Post-Doc موسسه Ifremer فرانسه

🎓نام بورسیه: بورسیه های Post-Doc موسسه Ifremer فرانسه برای رشته های ژئوفیزیک، اقلیم شناسی، زمین شناسی، اقیانوس شناسی، هیدرولوژی، سیسمولوژي و ژئوانفورماتیک 💠کشور اعطاکننده: فرانسه

Read More »

ثبت نام

Max. file size: 15 MB.
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .