نوین بورسیه

کانادا

متوسط هزینه زندگی:
متوسط هزینه تحصیل:
امکان کار هنگام تحصیل:
مدت زمان انتظار برای سفارت:
زبان کشور:
پایتخت:
نرخ بیکاری:
رضایت از زندگی:
حداقل درآمد:
نیاز به مدرک زبان:

درباره ی کانادا

کانادا یکی از کشورهای قاره آمریکای شمالی و دومین کشور بزرگ دنیا از نظر مساحت است. این کشور از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از شمال به قطب شمال متصل است. کانادا تنها دو مرز خاکی دارد. آمریکا در جنوب و آلاسکا در شمال غرب.

به کانادا سرزمین بزرگ سفید شمالی (The Great White North) می‌گویند. بزرگ به‌دلیل مساحت بالای آن، سفید به‌دلیل نزدیکی به قطب شمال و پوشش برفی گسترده و شمالی به دلیل قرارگیری در شمال قاره آمریکا.

مناطق، قلمروها و ایالت های کانادا

تراکم جمعیت در کدام مناطق بیشتر است؟

به دلیل قرارگیری کانادا در نیمکره شمالی و در نزدیکی قطب شمال، حدود 80 درصد از مساحت آن خالی از سکنه است! یعنی بیشتر جمعیت این کشور در نزدیکی مرز با آمریکا زندگی می‌کنند و بخش وسیعی از ایالت‌های آن تراکم جمعیت بسیار پایین و حتی صفر دارند.

کانادا از 5 منطقه، 3 قلمرو و 10 ایالت یا استان تشکیل شده است. بزرگ‌ترین واحد بخش‌بندی کانادا، منطقه است. یعنی ایالت‌ها و قلمروها زیر مجموعه مناطق هستند.

مناطق کانادا 

  • منطقه اطلس یا آتلانتیک (Atlantic)
  • منطقه شمالی (North)
  • منطقه ساحل غربی (West Coast)
  • منطقه فلات یا علفزار (Prairies)
  • کانادای مرکزی (Central Canada)

نام کانادا

 

نام کانادا

دلیل نام گذاری کشور کانادا

نام کانادا از واژهٔ سرخ‌پوستی Kanata به معنی «دهکده» یا «سرپناه» می‌آید. در سال ۱۵۳۵، ساکنان این منطقه که اکنون با نام شهر کبک شناخته می‌شود، از این واژه استفاده کردند تا نشانی این محل را به ژاک کارتیه که مقصدش به سمت دهکدهٔ استاداکونا بود بدهند. کارتیه واژهٔ کانادا را هم برای آن دهکده و هم کل منطقه‌ای که در آن زمان به آن دونا کونا می‌گفتند، استفاده می‌کرد. در سال ۱۵۴۷ در نقشه‌ها نیز با همین عنوان کانادا ثبت شد.

تاریخ کانادا 

 

تاریخچه کانادا

زمان پیدایش کشور کانادا

آثار به‌دست‌آمده از زندگی نخستین بومیان کانادایی که در بخشی از این کشور به مدت طولانی ساکن بودند و نیز بررسی‌های باستان‌شناسی در شمالی‌ترین بخش کشور، یوکان نشان می‌دهد که زندگی در آن به ۲۶۵۰۰ سال پیش و در جنوبی‌ترین بخش به ۹۵۰۰ سال پیش برمی‌گردد.

در سال ۱۴۹۷، جان کابوت پس از رسیدن به سواحل نیوفوندلند، یک مستعمرهٔ بریتانیایی ایجاد کرد. حدود ۴۰ سال بعد، ژاک کارتیه به دهانه رود سن لوران (در نزدیکی شهر مونترال) قدم گذاشته و مستعمره‌ای فرانسوی بنا نهاد. از آن پس، مهاجران بریتانیایی بیشتر در سواحل دریا و خلیج هادسن مستقر شدند، در حالی که فرانسویان بیشتر به سوی مناطق داخلی کانادا روان شدند. در سال ۱۷۸۳، بریتانیا کنترل بخش فرانسوی‌نشین کانادا (استان کبک کنونی) را نیز در اختیار گرفت.

سیاست دولت و قانون

 

سیاستمداران کانادا

نوع حکومت کانادا به چه شکل است؟

با افزودن لایحهٔ الحاقی قانون اساسی که در روز اول ژوئیه سال ۱۸۶۷ به تصویب رسید، استقلالش را از بریتانیای کبیر اعلام کرد. این روز به نام روز کانادا ثبت شد. نوع حکومت کانادا، سلطنت مشروطه فدرال، همراه با نظام پارلمانی است. این کشور از ده استان و سه قلمرو جداگانه تشکیل شده که مردم آن چند فرهنگی هستند. در سطح فدرال، زبان‌های رسمی کانادا، انگلیسی و فرانسوی در سطح یکسان است. در قوانین دولت کانادا اگر فرزندی در خاک کانادا متولد شود تابعیت کشور کانادا را دارد.

جغرافیای کانادا

 

جغرافیای کانادا

مساحت کشور کانادا و موقیت مکانی

کانادا، دومین کشور بزرگ جهان که دارای 9,984,000 کیلومتر مربع و متشکل از ۱۰ استان و ۳ قلمرو و ۵ منطقه اصلی به نام‌های کرانه غربی، شمال، مرکز، علفزارها، و منطقه اقیانوس اطلس تشکیل گشته‌ است. فرهنگ و جمعیت هر یک از این بخشها متفاوت است و نمایانگرسیمایی متفاوت از این کشور پهناور می‌باشند. در این مقاله با ما باشید تا با بررسی موقعیت جغرافیایی کانادا و تفکیک استانی این کشور، به طور کامل با خبر شوید.

با آن‌که گستردگی کانادا از همسایه‌اش آمریکا بیشتر است، جمعیتی برابر ۱۱ درصد جمعیت آمریکا دارد (۳۲ میلیون نفر در سال ۲۰۰۴).

کانادا کشوری نوین و دارای فناوری پیشرفته است و توان فراهم کردن انرژی سوختی خود از منابع درون‌مرزی را دارد. این کشور دارای منابع گستردهٔ طبیعی است، و برخی از استان‌های آن وابستگی سنگینی به بهره‌گیری از این منابع دارند.

پایتخت کانادا

 

ottavo

اتاوا پایتخت کشور کانادا

ottawo که در استان اونتاریو واقع شده است، پایتخت کشور کانادا می باشد. اتاوا شهری آرام است که آمار جرم و جنایت بسیار پایینی دارد. یکی از دلایل شهرت این شهر وجود پزشکان متخصص و مهم شمردن علم پزشکی در این شهر می باشد. دوچرخه هم در این شهر طرفداران زیادی دارد و مردم شهر به قدری با ورزش میانه خوبی دارند که بسیاری از مسیرهای خود را با دوچرخه طی می کنند. حتی خیلی از اتوبوس های این شهر به جایگاه حمل دوچرخه مجهز هستند تا به این ترتیب بتوانید بخشی از مسیر خود را با اتوبوس و بخشی دیگر را با دوچرخه بروید. اسکی، اسکیت روی یخ، قایق رانی و صخره نوردی هم از دیگر ورزش های محبوب در پایتخت کشور کانادا هستند. همچنین دانشگاه اتاوا به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های دو زبانه دنیا فعال است و از فرانسوی و انگلیسی استفاده می کند.

جمعیت کانادا

 

جمعیت

آماری از جمعیت کشور کانادا

طبق آخرین آمار ۲۰۱۰ جمعیت کشور کانادا بالاتر از ۳۴ میلیون نفر است.

کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان، از جمعیت کمی برخوردار است و این به معنای نیازمندی این کشور به افزایش جمعیت است.  به نقل از روزنامه‌ Globe & Mail: «کانادا باید با هدف افزایش جمعیت کشور به ۷۵ میلیون نفر در ۵۰ سال آینده و ۱۰۰ میلیون نفر تا پایان قرن، تعداد مهاجران سالانه خود را دو برابر کند و به ۵۰۰،۰۰۰ نفر برساند.»

کد کشور کانادا 

 

کد کشور

چگونه با کانادا تماس برقرار کنید

پیش شماره کشور کانادا ۱ است. به این ترتیب برای زنگ زدن به یک شماره موبایل یا تلفن در کانادا باید ابتدا ۰۰۱ را بگیرید. مثلا اگر شماره شخصی در کانادا ۸۸۸۸ است باید ۰۰۱۸۸۸۸ را بگیرید. دقت کنید که برای تماس گرفتن با خارج از کشور وقتی پیش شماره آن کشور را می گیرید دیگر نباید صفر اول پیش شماره استان، ایالت یا موبایل را بگیرید. مثلا فرض کنید ۰۹۳۵۸۸۸۸ شماره موبایلی در کانادا باشد، آن را باید به صورت ۰۰۱۹۳۵۸۸۸۸ بگیرید.

مناطق زمانی کانادا 

درباره ساعت در کانادا باید بگوییم که این کشور ۶ منطقه زمانی دارد. شرقی ترین آنها در نیوفاندلند ۳ ساعت و نیم عقبتر از زمان گرینویچ (GMT) میباشد. مناطق زمانی دیگر اتلانتیک، شرقی، مرکزی، کوهستان راکی و غربی ترین آنها پاسیفیک میباشد که ۸ ساعت عقب تر از گرینویچ است.

واحد پول کانادا

 

واحد پول

واحد پول کشور کانادا با چه چیزی نشان داده می شود؟

CAD، که به لونی نیز شناخته می‏ شود، مخفف ارز یا نماد ارز واحد پولی کانادا می‏ باشد که برای نشان دادن واحد پول کانادا استفاده می‏شود. واحد پول کانادا به دلار می‏ باشد و یک دلار کانادایی از ۱۰۰ سنت تشکیل شده است و غالباً به صورت دلار کانادا عنوان می‏ شود تا آن را از ارزهای دیگر مانند دلار آمریکا و دلار استرالیا و دلار سایر کشورها متمایز کند. CAD واحد پول کانادا است و به عنوان یک ارز معیار در نظر گرفته می‏شود، به این معنا که بسیاری از بانک‏های مرکزی در سراسر جهان دلار کانادایی را به عنوان واحد پول کانادا شناخته، ذخیره و نگه می ‏دارند.

یکای پول کانادا یا دلار کانادایی از سال ۱۸۵۸ که استان کانادا اولین پول خرد کانادا را جایگزین پوند کانادا کرد، مورد استفاده قرار گرفت. دلار کانادا با استفاده از سیستم استاندارد طلا یک دلار برابر با ۲۳٫۲۲ گرم، به دلار آمریکا متصل شد.

زبان رایج در کانادا

آمار دقیق راجب زبان و گویش در کشور کانادا

زبان‌های ارتباطی در کشور کانادا به انگلیسی و فرانسوی محدود نمی‌ماند. یک دسته‌بندی کمابیش قابل استناد نشان می‌دهد که مردم این کشور دست‌کم به واسطه ۲۲ زبان دنیا در کنار یکدیگر معاشرت و کار و تحصیل می‌کنند. همین دسته‌بندی نیز به زبان آمار می‌گوید بیش از ۶۷% از مردم در کانادا به زبان انگلیسی و کم‌تر از ۲۲% آنان به زبان فرانسوی با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

پس، زبان‌های رایج در کانادا اول انگلیسی و دوم فرانسوی‌اند. بنابراین بد نیست که ما برای مهاجرت لااقل روی یکی از این دو زبان سرمایه‌گذاری کنیم. اما صرفا آگاهی به زبان رایج کشور کانادا برای برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری کفایت نمی‌کند. ماجرا البته گسترده‌ و وسیع‌تر از آن است که در نگاه اول به چشم می‌آید.

زبان مردم تورنتو و سایر استان های کانادا

گویش و زبان رسمی شهر تورنتو در خود کشور کانادا انگلیسی است

اما زبان تورنتو چیست؟ اگر تصمیم دارید به تورنتو بروید، می‌توانید با زبان انگلیسی گلیم خود را از آب بیرون آورید. اگر هوای استان کِبک و شهر مونترال کانادا را به سر دارید، حتما فرانسه بخوانید. چرا که در این استان از استان‌های کانادا، مردم نه تنها به زبان فرانسه سخن می‌گویند، بلکه در ادار‌ه‌جات و نهادهای دولتی‌اش نیز امور فقط به زبان فرانسه پیش می‌رود.در انتاریو ۷۰ درصد مردم انگلیسی صحبت می کنند و ۴.۲ درصد فرانسوی، بقیه مردم هم از سایر زبان ها استفاده می کنند. زبان رسمی مردم انتاریو را می توان انگلیسی دانست.

زبان کانادا برای تحصیل

آیا در هر استان قابل تغییر است یا خیر؟

زبان رایج در مدارس و دانشگاه‌های کانادا استان به استان، شهر به شهر، منطقه به منطقه یا حتی مقطع به مقطع می‌تواند متفاوت باشد! قبل از آغاز زبان‌آموزی، علاوه بر مکان زندگی، محل تحصیل خود و زبان آکادمیکش را ارزیابی کنید. مطمئن شوید که بناست در کدام مقطع و با چه زبانی درس بخوانید. بهتر است قبل از شروع مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای دریافت پذیرش از مدرسه یا دانشگاه مورد نظر خود مدارک و شرایط لازم را چک کنید.

زبان رسمی کانادا چیست؟؟؟

لحجه و زبان کشور کانادا انگلیسی است یا فرانسوی؟

اما در نهایت زبان کانادا چیست و زبان کانادایی کدام است؟ بسیاری درباره زبان اصلی کانادا سوال دارند که بالاخره انگلیسی است یا فرانسه. با توجه به قالب بودن زبان انگلیسی شاید بتوان گفت جواب سوال یک کلمه بیشتر نباشد و آن انگلیسی است. اما جدا از زبان های متفرقه ای که در این کشور استفاده می شود، هر دو زبان به رسمیت دارند و بهتر است روی زبانی که در عمل در استان مورد نظر شما صحبت می شود، تمرکز کنید. به این ترتیب می توانید نیازهای خود را به طور کامل رفع کنید بدون اینکه نیازی باشد ذهنتان را درگیر چیز بیشتری نمایید.

آشنایی با نظام سیاسی کشور کانادا

ساختار حکومت شاهنشاهی کشور کانادا

شکل حکومت کانادا از پادشاه یا ملکه ی بریتانیای کبیر، دولت فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نماینده ی ملکه الیزابت ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده‌است. رأی دهندگان کانادا و شهروندان نیز در قاعده ی این هرم قرار می‌گیرند. این کشور توسط دولت‌های مستقل از هم اداره می‌شود، که در مجموع زیر پوشش دولت فدرال قرار گرفته‌اند. کانادا با وجود اینکه بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است اما از جمعیت بسیار کمی برخورداراست. این کشور تا سال 1713 مستعمره کشور فرانسه بوده است و بعد از آن انگلیس کنترل کانادا را بر عهده گرفت تااینکه بالاخره در قرن نوزدهم به استقلال رسید. پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا است که مجلس فدرال و منزل فرماندار کل در آن قرار دارد.

کشور کانادا از یک نظام سیاسی غیر متمرکز برخوردار است و می توان گفت مشابه این نوع نظام در هیچ کشور دیگری دیده نمی شود. کانادا توسط دولت فدرال اداره می شود اما دولت های استانی هم از قدرت و نفوذ خاصی برخوردار هستند و به همین دلیل در موارد بسیاری دیده شده است که همین دولت های استانی در مقابل دولت فدرال کانادا قرار می گیرند و یا تصمیماتی این دولت ها می گیرند کاملا مغایر دولت فدرال است. یک مثال خود در این زمینه می تواند پیوستن کانادا به سازمان تجارت جهانی (WTO) باشد. هم اکنون دولت فدرال کانادا عضو این سازمان است اما دیگر ایالت ها مانند کبک از حضور در این سازمان امتناع کرد و آخرین نسخه قانون اساسی کانادا را امضا نکرد. در کل ایالت کبک در موارد بسیاری مغایر با دولت فدرال عمل می کند.

استان و شهر های مهم کشور کانادا

شهر اتاوا در کشور کانادا

اتاوا پایتخت کشور کانادا و چهارمین شهر بزرگ این کشور است. یک ویژگی خاص اتاوا که در فرهنگ این شهر منعکس شده است، چند فرهنگی بودن جمعیت مهاجرانش است. مهاجرت به کانادا به ویژه شهر اتاوا رو افزایش است و افراد بسیاری با فرهنگ‌های مختلف هر ساله وارد پایتخت کانادا می‌شوند. اما چه مواردی باعث می‌شوند اتاوا تا این اندازه برای مهاجران جذاب به نظر برسد؟ ما در مقاله دیگری از ادب ویزا به معرفی شهر اتاوا کانادا می‌پردازیم.

Ottawa شهری پر جنب و جوش و جوان است که به عنوان پایتخت کانادا شناخته می‌شود. اتاوا در قسمت شرقی انتاریوی جنوبی واقع شده است و در مرز کبک قرار دارد. با تورنتو 5 ساعت رانندگی و با مونترال دو ساعت راه است.

شهر هالیفاکس در کشور کانادا

هالیفاکس در ساحل شرقی کانادا، در استان دریایی نوا اسکوشیا واقع شده است. نوا اسکوشیا با فرار از اقیانوس اطلس، یکی از کوچک‌ترین استان‌های کانادا است. این بندر کمی شبیه به پنجه خرچنگ دریایی، یکی از موجودات دریایی محبوب در صنعت ماهیگیری نوا اسکوشیا است. این شهر یکی از بزرگ‌ترین شهرهای کانادا در شرق کبک است. رانندگی از هالیفاکس تا مونترال حدود 12 ساعت و با اتومبیل از مونترال تا تورنتو شش ساعت دیگر طول می‌کشد.

شهر سنت جان در کشور کانادا

این شهر  (Saint John) دومین شهر پرجمعیت در استان نیوبرانزویکِ کانادا است که در خلیج فاندی و در دهانۀ رودخانۀ سنت جان جای گرفته است. این شهر در سال 1785 با ادغام چند منطقه تشکیل شد و حالا یکی از شهرهای مهم کانادا به لحاظ تاریخ و تنوع فرهنگی است.

هسته «بالاشهر» سنت جان میزبان ساختمان‌های تاریخی بسیاری از که در ساحل رودخانۀ سنت جان و بندر آن پراکنده شده‌اند. این شهر که ساختار محله‌به‌محله دارد، کیفیت زندگی بسیار خوبی را به شهروندان و متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا ارائه می‌کند. به لحاظ تنوع مسکن، رویدادهای هنری متعدد و جامعۀ فعال فرهنگی، این شهر زیبا امکانات فراوانی را در اختیار شما قرار خواهد گذاشت.

شهر کبک در کشور کانادا

این شهر از جمله شهرهای مهم کشور کانادا می باشد که مرکز ایالت کبک کانادا و بزرگ‌ترین شهر شرق استان کبک است و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کانادا می باشد.
Québec بعد از 3 شهر سنت جان، پرت رویال و تدوزاک قدیمی ‌ترین شهر کانادا به شمار می ‌رود. شهر کبک با وجود تاریخ 400 ساله ‌اش، شهری است دیدنی، پر از فضاهای پرجنب ‌و جوش شهری و آثار تاریخی ارزنده می باشد.

زبان مردم شهر عمدتا فرانسوی می‌ باشد و هر چند اغلب آن ‌ها به انگلیسی نیز مسلط می ‌باشند با این حال نسبت به زبان فرانسوی تعصب خاصی دارند. شهر کبک در مجله Money در فهرست 10 مکان برتر گردشگری آمریکای شمالی قرار گرفته است.
دلیل محبوبیت این شهر بیش از هر چیز مدیون حال و هوای فرانسوی و تاریخی و همچنین زیبایی بی نظیر مناظر طبیعی و بناهای آن است.

شهر تورنتو در کشور کانادا

کلان شهر تورنتو (GTA) شامل بخش مرکزی شهر تورنتو و چهار شهرستان پیل، هالتون، دورهام و یورک است. شهرستان‌های دیگر در امتداد ساحل دریاچه انتاریو زندگی می‌کنند. تورنتو در مرکز استان انتاریو و در کشور کانادا واقع شده است.

تورنتو بزرگترین شهر کانادا و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آمریکای شمالی است. اگرچه افتخار پایتخت بودن به «اوتاوا» تعلق دارد اما بسیاری از صنایع کانادا در تورنتو قرار دارند. به همین دلیل، برای کسانی که تازه به این شهر مهاجرت کرده‌اند، تورنتو فرصت‌های اقتصادی زیادی را برای آنها فراهم می‌کند.

این شهر در هر سال به عنوان یکی از بهترین و دوست داشتنی‌ترین شهرهای جهان انتخاب می‌شود. این شهر از نظر پیشرفت، توسعه، امنیت، آینده شغلی، تحصیل و به طور کلی زندگی ایده آل، شهره عام و خاص است.

و در 6 مارس 1834 رسماً به تورنتو تبدیل شد اما ریشه‌های آن بسیار قدیمی‌تر از این حرفاست! در اوایل دهه 1600، یک مرد فرانسوی به نام «اتین بروله» توسط مکتشف معروف «ساموئل دی شامپلین» به مکانی که هنوز کانادا نام نگرفته بود فرستاده شد تا چیزی برای کشف پیدا کند.

مشاهیر کانادا

جیم کری (Jim Carrey)

جیمز یوگن کری که ما او را با نام جیم می شناسیم، در 17 ژانویه ی 1962 در منطقه ی Newmarket کانادا به دنیا آمد. اگر جیم کری، بازیگر معروف فیلم های کمدی، بعد از چند باری که در اجراهای اولیه اش شکست خورد، ناامید می شد و ادامه نمی داد، هم اکنون ما فیلم های زیبایی چون “Bruce Almighty” و “The Truman Show” را نداشتیم. او در کودکی با فقر بسیار شدیدی دست و پنجه نرم کرد و به همین دلیل این اعجوبه ی دنیای کمدی نتوانست که تحصیلات مدرسه ای اش را به پایان برساند و مجبور شد که برای امرار معاش خانواده کار کند. تنها جایی که جیم می توانست تمرین کند، در خانه بود و زمانی که برای مادرش برنامه های کمدی اجرا می کرد تا او را اندکی خوشحال کند و برای دقایقی از فکر به روزگار سختی که داشت رهایش کند.

جیم کری

جاستین بیبر (Justin Bieber)

این شخص خواننده و آهنگساز کانادایی الاصل است که در سال 1994، در ایالت اونتاریو و در خانواده ای تک سرپرست به دنیا آمد. او که برنده ی جایزه ی گرمی (Grammy) از آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط آمریکا هم شده است و اکنون در اوج شهرت به سر می برد، از طریق ویدیوهایی که مادرش از اجراهای او در YouTube منتشر می کرد، کشف شد و همین ویدیوها بود که او را از یک خواننده ی ناشناخته و مبتدی به یک سوپراستار تبدیل کرد که برای 2 سال پیاپی با Usher معروف همکاری می کند. بیبر اولین خواننده ای بود که چهار تک آهنگی که در ابتدای فعالیت و قبل از انتشار اولین آلبومش منتشر کرد، جزء 40 آهنگ هیت قرار گرفتند. همه ی ما آهنگ معروف او “Despacito” را که با همکاری Luis Fonsi منتشر کرده، شنیده ایم.

جاستین بیبر

اشتغال در کانادا

شرایط کار در کشور کانادا

کشور کانادا بر اساس شاخص GDP، دهمین اقتصاد قدرتمند جهان محسوب می‌شود. نرخ بیکاری این کشور پس از بحران کرونا در سال ۲۰۲۰، با کاهشی ۸.۵ درصدی به عدد ۴.۹% در ژانویه ۲۰۲۲ رسیده است. کشور کانادا در شمال کشور آمریکا واقع شده و بزرگ‌ترین مرز زمینی جهان را با آن دارد. این همسایگی موجب پیشرفت این کشور در بسیاری از زمینه‌ها، خصوصا زمینه‌های اقتصادی شده است. کشور کانادا دارای منابع معدنی و طبیعی غنی از جمله اورانیوم، روی، نیکل، پتاسیم، آزبست، گوگرد، کادمیوم و تیتانیوم است. همچنین کانادا تولیدکننده سنگ‌آهن، زغال‌ سنگ، نفت، طلا، مس، نقره، سرب و برخی آلیاژهاست.

وضعیت اشتغال در کشور کانادا

کانادا از بهترین کشور ها در جهان برای کار و زندگی می باشد. کسانی که در این کشور زندگی می کنند به نظر می آید که مردمان بسیار خوش شانسی هستند. در واقع، کانادا پشت سر آلمان، در بین ۶۰ کشور جهان از لحاظ ثبات اقتصادی، نفوذ فرهنگی، کارآفرینی و مهمتر از همه کیفیت زندگی در رتبه دوم قرار گرفته است. در این رتبه بندی کانادا از بسیاری از کشور های جهان مانند انگلیس، آمریکا و سوئد مقام بهتری را کسب کرده است.کانادا با داشتن برنامه های ویژه بازنشستگی و سامانه مراقبت های بهداشتی بسیار کارآمد، پنجمین کشور برتر جهان برای پیر شدن است و کار در کانادا بسیار پیشنهاد خوبی است.

اقتصاد کشور کانادا

تورم در کشور کانادا

براساس گزارش Bank of Canada نرخ تورم سالانه در کانادا از 3.7 درصد در ماه ژوئیه 2021 و در مقایسه با پیش‌بینی بازار 3.9 درصد به 4.4 درصد در آگوست 2021 افزایش یافت. این بالاترین نرخ تورم از مارس سال 2003 بود که فشار صعودی ناشی از انباشت فشارهای اخیر قیمت‌ها و سطوح پایین‌تر قیمت‌ها در سال 2020 بود.

به باور اقتصاددان‌ها این تورم ناشی از صدمات اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا است. با این حال ایسنا نوشت پیشتر این بانک اعلام کرده است که همه گیری کووید19 و سقوط قیمت نفت، نرخ تورم این کشور احتمالا در محدوده سه درصدی نوسان پیدا خواهد کرد و انتظار می‌رود که دست‌کم در طول ماه‌های ابتدایی سال 2022 شاهد تداوم این وضعیت باشیم.

آیا اقتصاد کشور کانادا قوی تر از اقتصاد آمریکا است؟

با این‌که کانادا یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است اما اقتصاد آن قوی تر از آمریکا نیست.  تولید ناخالص داخلی آمریکا در سال 2021، 22.6 تریلیون دلار است در حالی که کانادا تولید ناخالص داخلی آن 1.6 تریلیون است. همین آمار ثابت می‌کند اقتصاد آمریکا در چه وضعیتی به سر می‌برد. اما نباید فراموش کرد کانادا در جمع 10 اقتصاد برتر دنیا است.

نرخ بیکاری در کشور کانادا

در کشور کانادا با برداشتن محدودیت‌های مربوط به بهداشت عمومی نرخ بیکاری رو به کاهش است. آمار نشان می‌دهد که در ماه ژوئن با برداشته شدن محدودیت‌های بهداشتی، تقریبا 231 هزار شغل به تعداد مشاغل فعلی اضافه شده است.

اشتراک گذاری در:

لینک های مفید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ثبت نام در خبرنامه

اخرین مطالب

بورسیه ایفل فرانسه

هر آنچه باید درباره برنامه بورسیه ایفل فرانسه بدانید برنامه بورسیه ایفل فرانسه در یک نگاه: برنامه بورسیه تعالی ایفل فرانسه توسط وزارت امور خارجه

Read More »

اخرین بورسیه ها

بورسیه های Post-Doc موسسه Ifremer فرانسه

🎓نام بورسیه: بورسیه های Post-Doc موسسه Ifremer فرانسه برای رشته های ژئوفیزیک، اقلیم شناسی، زمین شناسی، اقیانوس شناسی، هیدرولوژی، سیسمولوژي و ژئوانفورماتیک 💠کشور اعطاکننده: فرانسه

Read More »

ثبت نام

Max. file size: 15 MB.
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .