نوین بورسیه

کشور آلمان

متوسط هزینه زندگی:
متوسط هزینه تحصیل:
امکان کار هنگام تحصیل:
مدت زمان انتظار برای سفارت:
زبان کشور:
پایتخت:
نرخ بیکاری:
رضایت از زندگی:
حداقل درآمد:
نیاز به مدرک زبان:

کشور آلمان

همسایه های کشور آلمان

آلمان کشوری مدرن در قلب اروپا است و دارای تاریخچه ای پراهمیت می‌باشد .آلمان دارای نه کشور همسایه است، هیچ کشور دیگری در اروپا این تعداد همسایه را ندارد. آلمان پرجمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا می باشد که در آن ۸۱.۲ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. آلمان یک کشور فدرال است و پایتخت آن برلین است. آلمان واقع در اروپای مرکزی و در کل با ۱۰ کشور مرز مشترک دارد. به طوری که همسایه های غربی آلمان، فرانسه، هلند، لوکزامبورگ و بلژیک هستند و از جنوب با اتریش و سوئیس همسایه است و همسایه های شرقی آلمان نیز لهستان و جمهوری چک هستند. دانمارک، دریای بالتیک و دریای شمال هم در شمال آلمان قرار دارند.

تصویر آلمان شب

ایالت های آلمان

تنوع ایالات در کشور آلمان

جمهوری فدرال آلمان دارای ۱۶ ایالت فدرال می‌باشد. ایالت های آلمان دارای تاریخ متفاوتی هستند و هر کدام تنوع  و خصوصیات خاص خود را دارند.

در شمال آلمان ایالت های  شلسویگ-هلشتاین، مکلنبورگ، هامبورگ، برمن و نیدرزاکسن هستند.

در شرق آن ایالت های برلین، براندنبورگ،  تورینگن و ساکسونی- آنهالت و ایالت های نوردراین-وستفالن، هسن، راینلاند-پلاتینات، در غرب آلمان قرار دارند و در جنوب بایرن  بادن-وورتمبرگ  قرار دارند.

شهر بادن وورتمبرگ

یکی از ایالت های کشور آلمان

بادن-وورتمبرگ (Baden-Württemberg) یکی از شانزده ایالت آلمان است وسومین ایالت بزرگ آلمان به‌شمار می‌آید. پایتخت این ایالت شهر اشتوتگارت است. بادن-وورتمبرگ دومین ایالتی است که پس از بایرن گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند. این ایالت از طبیعت بکری برخوردار است جنگل سیاه با دره‌های عمیق و رومانتیکش و دو جزیرهٔ گل به نام‌های مایناو (Mainau) و رایشِناو (Reichenau) هر ساله صدها هزار گردشگر را جذب می‌کنند. بزرگ‌ترین دریاچهٔ آلمان، بُودِن (Bodensee) که محل تلاقی خاک آلمان، سوئیس و اتریش نیز در این ایالت واقع شده است. در کنار این طبیعت رنگارنگ، شهرهایی چون هایدلبرگ (Heidelberg)، توبینگن (Tübingen)، فرایبورگ (Freiburg) و کنستانتس (Konstanz) جذابیت این ایالت را دو چندان می‌سازند.

 

آب و هوای آلمان

تغییر آب و هوا در کشور آلمان

آب و هوا در آلمان دارای چهار فصل متمایز است، اگرچه می تواند غیرقابل پیش بینی باشد. این کشور دارای یک منطقه آب و هوایی خنک یا معتدل با بادهای مرطوب غربی است. به طور کلی تابستان‌ها گرم، زمستان‌ها سرد است و فصل‌های بهار و پاییز اغلب بهترین آب و هوا را دارند. باید توجه داشته باشید که آب و هوا ممکن است به سرعت تغییر کند و ممکن است در هر زمانی از سال باران ببارد. فصل ها نیز کمی غیرقابل پیش بینی هستند، زیرا آب و هوا سال به سال یکسان نیست. آب و هوا بر اساس منطقه در آلمان متفاوت است. ممکن است ظرف چند ساعت آب و هوای آفتابی و گرم به آب و هوای سرد و بارانی تبدیل شود.

فرهنگ مردم آلمان

احترام و زندگی کنار همدیگر با ادیان مختلف در کشور آلمان

مردم، زبان و سنت ها چیزهایی هستند که فرهنگ آلمان را منحصر به فرد می کنند. انگلیسی زبان ها آن را آلمان می نامند و خود آلمانی ها آن را Deutschland می نامند. آلمان به عنوان کشور شاعران و متفکران شناخته می شود. فرهنگ و مردم آلمان تا حد زیادی به عقل و منطق وابسته هستند. فرهنگ آلمان در طول هزاران سال شکل گرفته است. این کشور در ابتدا یک کشور بت پرست و سپس مقر مهم امپراتوری مقدس روم بود. همچنین زادگاه اصلاحات پروتستانی بود. امروزه، مسیحیان، کاتولیک‌ها و مسلمانان با خوشحالی در آلمان زندگی می‌کنند.

در حالی که امروزه آلمان خانه 82.2 میلیون نفر از جمله آلمانی ها و اقلیت هایی از ملیت های دیگر است که به یکدیگر احترام می گذارند و در مجموع آلمان را به کشوری با ارزش های مختلف، جشن ها و آداب و رسوم منحصر به فرد تبدیل می کنند. مردم آلمان سخت کوش و وقت شناس هستند، و اینکه نرخ بیکاری در آلمان بسیار پایین است. این موضوع درست است که بسیاری از آلمانی‌ها وقت‌شناسی را در اولویت قرار می‌دهند. می بینید که قطارهای آلمانی اغلب به‌موقع حرکت می‌کنند. مردم آلمان معمولاً صرفه جو و عاقل هستند و به حریم خصوصی یکدیگر احترام می گذارند و معمولاً ساختار و قوانین جامعه را تا حد متوسطی محترم می شمارند.

جمعیت آلمان

میانگین سنی و پر جمعیت شهر کشور آلمان

جمعیت آلمان در سال 2022 ، حدود 83 میلیون و 883 هزار نفر تخمین زده شده است که تقریبا 1.07 درصد از جمعیت کل جهان را تشکیل میدهد. میانگین سنی در آلمان 45.7 سال میباشد. از بین ایالت های مختلف کشور آلمان بیشترین جمعیت مربوط به برلین با 3 میلیون و 426 هزار نفر و پس از آن هامبورگ و مونیخ در رتبه های دوم و سوم شهرهای پرجمعیت در آلمان قرار دارد. کم جمعیت ترین شهر آلمان نیز در سال 2022 به شهر Leer با 33 هزار نفر نسبت داده شده است.

چند شهر اصلی آلمان 

دلایل جذب توریست در کشور آلمان

  • شهر برلین به عنوان پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آلمان به شمار می‌رود. دلایل مختلفی وجود دارد که گردشگران بسیاری به این شهر جذب شوند. در این شهر کافه‌ها، بارها و خیابان گالری‌ها نظر شما را جلب می‌کنند.
  • شهر مونیخ یکی از شهرهای اصلی آلمان به شمار می‌رود که از نظر فرهنگ و مکان‌های دیدنی با شهر برلین به رقابت می‌پردازد.
  • شهر فرانکفورت نیز به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آلمان به شمار می‌رود که علاوه بر این مرکز اقتصادی و فرهنگی آلمان نیز محسوب می‌شود.
  • شهر هامبورگ را به عنوان زیباترین شهر دنیا به حساب می‌آورند. در سراسر شهر هامبورگ رودخانه‌ها و دریاچه‌های بسیاری وجود دارد و کانال‌ها و آبراهه‌هایی که در این شهر قرار دارد فرصت مناسبی را برای سفر با کشتی کروز و لذت بردن از دریا را برای شما به وجود می‌آورد.
  • شهر درسدن که به آن فلورانس البه نیز گفته می‌شود در نواحی شرقی آلمان واقع شده است و مملو از ساختمان‌های تاریخی می‌باشد.

دین و مذهب کشور آلمان 

بیشتر بودن مسیحی ها در کشور آلمان

در کشور آلمان با توجه به اینکه دین ودولت کاملا از هم متمایز هستند. مردم آلمان به مذاهب مختلفی اعتقاد دارند. از این میان تقریبا 65 تا 70 درصد از جمعیت آلمان را مسیحیان تشکیل میدهند. دین اسلام با در برگرفتن 3.7 درصد از کل جمعیت که شامل هر دو فرقه شیعه و سنی میشود در رتبه دوم ادیان کشور المان قرار دارد. در حالی که تقریبا 28.3 درصد از جمعیت آلمان بی دین یا دارای دینی غیر از مسیحیت و اسلام هستند.

لوگو ادیان مختلف

عادت های غذایی مردم آلمان 

معروفیت گوشت خوک در کشور آلمان

عادات غذایی در آلمان منطقه به منطقه و در هریک از ایالت های آلمان متفاوت است. هرچند محبوبیت غذاهای آلمانی به غذای ایتالیایی یا فرانسوی نمیرسد اما آلمان هم همچون سایر کشورهای اروپایی دارای فرهنگ غذایی سالم و ویژه ای است. غذاهای آلمانی معمولا از گوشت، سیب زمینی و آب گوشت و همچنین سالاد و سبزیجات تشکیل شده اند.
گوشت خوک معمولا پرمصرفترین و محبوبترین گوشت در بین آلمانی هاست. درآلمان معمولا سوسیس ها بسیار پرطرفدار هستند. به سوسیسی که از جگر سیاه تهیه میشود وورست گفته میشودکه در بسیاری از غذاها جایگزین گوشت میشود. از بین سبزیجات، سیب زمینی همواره جایگاه ثابتی در رژیم غذایی مردم آلمان دارند. خوراک محبوب آلمانی ها

در آلمان مناسبات سنتی بسیار زیادی در آلمان جشن گرفته میشود. که کریسمس و جشن استر نیز شامل آن میشود. روز اتحاد آلمان در تاریخ 3 اکتبر تجدید اتحاد آلمان شرقی و غربی یکی از مهمترین مناسبات در آلمان است. آغاز و تا 16 تا 18 روز پس از آن ادامه مییابد. به گزارشی از شهر مونیخ، این سنت از سال 1810 و با عروسی ولیعهد لودویگ از بایرن آغاز شد.

کشور آلمان در مرکز قاره اروپا واقع شده و به آب های آزاد از طریق دریای شمال و بالتیک دسترسی دارد همچنین رود های راین، الب و دانوب در آن جاری هستند که طولانی ترین رود های آلمان محسوب می شوند.

پایتخت آلمان

دلیل پایتخت بودن فرانکفورت در کشور آلمان 

کشور آلمان پیش از سال 1871 میلادی هنوز متحد نشده بود پس پایتختی نداشت. هم اکنون بخش هایی از امپراطوری رم قرون وسطی جزو آلمان است که خود از قسمت های مختلفی تشکیل شده است.
در سال 1815 میلادی پس از کنگره وین کنفدراسیون آلمان انجمن فدرال را در شهر فرانکفورت تشکیل داد که سبب شد در سال 1848 این شهر (فرانکفورت) برای بازه کوتاهی پایتخت آلمان باشد. در سال 1871 میلادی زمانی که تمام ایالت های آلمان به طور رسمی متحد شدند برلین را به عنوان پایتخت رسمی آلمان منسوب کردند.
برلین، پایتخت آلمان شهری توریستی با چند چهره که در ابتدا شما را به معماری مدرن خود خیره می کند، بزرگترین شهر از لحاظ جمعیت و مساحت در این کشور است که از نظر اقتصادی جایگاه بالایی ندارد ولیکن جزو یکی از شهر های ایالت های شانزده گانه آلمان است. در برلین میتوان روز خود را در یکی از باغ وحش های دنیا سپری کرد، یا در غروب به یکی از بهترین ارکسترهای دنیا رفت همچنین امکان این وجود دارد که از نزدیک به تماشای نمایشگاه توپوگرافی ترور بروید. این شهر مکانی مناسب برای حوزه کامپیوتر و اینترنت می باشد.

دروازه شهر برلین پایتخت آلمان

مکان های زیبا و دیدنی آلمان

آمار گردشگری در کشور آلمان

آلمان از جمله کشورهایی است که سالانه میلیون ها نفر بازدید کننده داشته، بعلاوه بیش از 30 درصد از آلمانی ها تعطیلات را در کشور خود می گذارند. گردشگری برای کشور آلمان عامل اصلی پیشرفت اقتصادی نیست اما با این حال کمک شایانی به اقتصاد محلی و ملی این کشور کرده است.  از لحاظ گردشگری آلمان به مناظر طبیعی،سازه های سنگی متنوع و بزرگ صخره های بی پایان و سفید جاده های رمانتیک، شراب و دریاچه های آبی باور نکردنی و عمیق و… سالانه افراد زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

مکان دیدنی

مهم ترین شهر های آلمان 

مناطق مهم کشور آلمان( Hamburg ‘ Munich ‘ Frankfurt ) 

هامبورگ: پس از برلین دومین شهر بزرگ آلمان و همچنین هشتمین در اتحادیه اروپاست که مردم آن علاقه زیادی به ورزش مخصوصا فوتبال دارند. هامبورگ یکی از بزرگترین اسکله های اروپاست که زیبایی آن سبب شده به آن ونیز شمال لقب دهند.

هامبورگ (آلمانی: Hamburg)، دومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هشتمین در اتحادیه اروپا، و نیز سومین بندر بزرگ در اروپا بعد از روتردام و آنتورپ است. هامبورگ یک شهر ایالتی است، یعنی یکی از شانزده ایالت آلمان نیز به‌شمار می‌آید. این شهر بر کرانه رود البه بنا شده‌است. هامبورگ دو برابر لندن و هفت برابر پاریس وسعت دارد.

نام رسمی منعکس کننده تاریخ هامبورگ به عنوان عضوی از اتحادیه Hanseatic قرون وسطایی و یک شهر شاهنشاهی آزاد از امپراتوری مقدس روم است. قبل از وحدت آلمان در سال ۱۸۷۱، این یک دولت شهری کاملاً مستقل بود و قبل از ۱۹۱۹ یک جمهوری مدنی تشکیل شد که طبق قانون اساسی توسط طبقه ای از بزرگ دزدگیرهای ارثی یا Hanseaten اداره می‌شد. با وجود بلایایی مانند آتش‌سوزی بزرگ هامبورگ، سیل دریای شمال در سال ۱۹۶۲ و درگیری‌های نظامی از جمله بمب‌گذاری در جنگ جهانی دوم، این شهر پس از هر فاجعه توانسته‌است بهبود یابد و ثروتمندتر شود.

مونیخ: این شهر مرکز ایالت باواریا و وسیع ترین ایالت فدرال در جنوب آلمان است.

مونیخ یا به آلمانی مونشن،شهری در جنوب شرقی آلمان بر کرانه رودخانه ایسار و شمال رشته‌کوه آلپ است. مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هامبورگ است. این شهر با جمعیت یک و نیم میلیون نفری مرکز ایالت بایرن به حساب می‌آید.

مونیخ شهری ثروتمند با جاذبه‌های گردشگری بسیار است. مراکز دیدنی، جشن‌ها و برنامه‌های فرهنگی باعث شده‌است تا این شهر در سال ۲۰۱۲ رتبه چهارم بهترین شهرهای دنیا برای زندگی را به خود اختصاص دهد.

شرکت‌های ب‌ام‌و، زیمنس، لینده، واکر شیمی، لینهوف، آلیانتس، کراوس‌مافای، میونیک‌ره، کراوس‌مافای‌وگمان و ایرباس دیفنس اند اسپیس در این شهر قرار دارند.

فرانکفورت: مهمترین شهر اقتصادی قاره اروپا به دلیل قرار گرفتن بانک مرکزی اروپا و دارا بودن نمایشگاه های مشهور در جهان است همچنین مرکز حمل و نقل ، صنعت و اقتصاد آلمان به شمار می رود.

فرانکفورت امروزه یکی از ثروتمندترین مراکز اروپا و مرکز فرهنگ، ادبیات و همچنین بانکها است. فرانکفورت با حومه‌اش راین-ماین، بعد از راین-رور بزرگ‌ترین مرکز حومه‌ای آلمان به‌شمار می‌رود.

فرانکفورت قرارگاه بانک مرکزی اروپا و مهم‌ترین شهر اقتصادی قاره اروپا است. این شهر همچنین به دلیل دارا بودن نمایشگاه در جهان شهرت پیدا کرده‌است. در عین حال یکی از بزرگ‌ترین مناطق حمل و نقل اروپا نیز است. موقعیت مرکزی فرانکفورت در اروپا نیز باعث رشد فرودگاه فرانکفورت نیز شده‌است.

بدون همتا در کل اروپا، آسمانخراش‌های فرانکفورت نیز هستند که به Frankfurter Skyline شهرت یافته‌اند. دانشگاه گوته فرانکفورت به نام گوته نام‌گذاری شده و فرانکفورت از این گذشته دارای یک دانشسرای عالی صنعتی، دانشگاه هنرهای تجسمی (اشتدل)، دانشگاه فلسفه و الهیات، دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی و مدرسه بین‌المللی اقتصاد و مدیریت نیز است.

 

هامبورگ

 

اقتصاد آلمان

وضعیت و موقیت کشور آلمان در اروپا

آلمان به دلیل قرار گیری در مرکز اروپا قطب اصلی حمل نقل این قاره به شماره می رود و همچنین به علت وجود بانک مرکزی اروپا در ایالت فرانکفورت در اروپا قانون تعیین می کند و بزرگترین مدافع اقتصادی و سیاسی در اروپاست.
سیاست های پولی آلمان را اعضای بانک مرکزی تعیین میکنند واین کشور سیاست‌های تجاری خود را به‌طور فزاینده‌ای در موافقت نامه اتحادیه اروپا تأیید می‌کند.
واحد رسمی پول کشور آلمان یورو می باشد. این کشور دارای یک بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی مجرب ، سرمایه ای بزرگ و سطح پایین فساد اقتصادی ، از سطح بالایی از نوآوری برخوردار است. مهمترین صنعت این شور خودروسازی بوده که از جمله برند های معروف آلمانی در صنعت اتومبیل سازی می توان به پورشه، مرسدس بنز،بی ام و ، فولکس واگن و… اشاره کرد.
آلمان مقام اول جهان در صادرات محصولات به خارج از کشور را دارد پس خالی از لطف نیست که قید شود از جمله تولید کنندگان اولیه محصولات در جهان است.
بخش عمده درآمد کارخانجات شیمی،الکترونیک،خودروسازی و ماشین سازی از صادرات بدست می آید.
با این وجود هر چند امکانات رفاهی ، آموزشی ، سلامت و بیمه به طور فوق العاده ای در اختیار زوج های جوان قرار گرفته این کشور با رشد منفی جمعیت روبروست.

همه ساله متقاضیان زیادی برای مهاجرت به آلمان وجود دارند. از وقتی کشور و دولت آلمان ورود مهاجران به کشورش را به دلیل آمار سنی بالا راحت تر کرد؛ مهاجران زیادی به سمت کشور آلمان سرازیر شدند. در این مقاله به بررسی همه جانبه کشور آلمان مانند موقعیت جغرافیایی، جمعیت، ایالت ها و شهرهای آلمان، شرایط اقتصادی و بسیاری از موارد دیگر درباره این کشور خواهیم پرداخت.

اقتصاد

اشتغال در آلمان

ایجاد علاقه بین مردم کشور در آلمان

اشتغال و کاریابی از دیگر عوامل مهمی است که هرفردی تمایل به دانستن اطلاعات کامل در رابطه با چگونگی یافتن شغل مورد نظر مرتبط با شاخه تحصیلی‌اش دارد. مخصوصا دانشجویانی که ازطریق ویزای تحصیلی به کشوری سفر می‌کنند، بسیار تمایل دارند که پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شده و شغل مناسبی بیابند.

آلمان با توجه به کمبود نیروی انسانی جوان در مشاغل فنی و مهندسی، نیاز مبرم به جوانان با استعدادی دارد که شغل‌هایی که در لیست مورد نیاز دولت فدرال آلمان قرار دارد را بر عهده گیرند. حتی کشور آلمان به پناهجویانی که دارای فن و حرفه‌ی بخصوصی هستند این امکان را می‌دهد که با ارائه مدارک مورد نظر در حرفه‌ای خاص، آن‌ها را به راحتی در مشاغل گوناگون استخدام نموده و به شهرهای مختلف آلمان بفرستند. آلمان از معدود کشورهایی است که فرصت‌های شغلی در آن بسیار بوده و احتیاج فراوان به متخصصان فنی و مهندسی دارد.

اشتغال

شخصیت های معروف آلمانی

مشاهیر کشور آلمان

آیا می‌دانستید آلبرت انیشتین، اعجوبه‌ی فیزیک و ریاضیات آلمانی است؟ او در ۱۴ مارس سال ۱۸۷۹ میلادی در وورتمبرگ متولد شده و سپس به همراه خانواده خود به مونیخ نقل مکان کرد، درست زمانی که چندین هفته بیشتر سن نداشت. پس از مدتی خانواده آلبرت انیشتین به ایتالیا مهاجرت کرده و او در این کشور به تحصیلات پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی تحصیل در آلمان  روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

آنگلا مرکل

یکی از مشاهیر آلمانی که متعلق به زمان معاصر است، آنگلا مرکل بوده و اگر اخبار سیاسی کشورهای مختلف را دنیال کرده باشید حتما بارها نام خانم مرکل را شنیده‌اید. پدر مرکل در رشته الهیات تحصیل کرده و مادر او دبیر زبان لاتین بود. مرکل از دوران تحصیل و جوانی به موضوعات مرتبط به سیاست علاقه‌مند بود و تحصیلات دبیرستان خود را در تمپلین به اتمام رسانده و سپس در کالج کارل مارکس به تحصیل فیزیک پرداخت.

مایکل شوماخر

اگر به دنیای سرعت و ماشین سواری علاقه‌مند باشید، حتما نام مایکل شوماخر به گوش شما آشناست و حتما او را می‌شناسید. شوماخر در سوم ژانویه سال ۱۹۶۹ میلادی در هارت هرمیلهایم آلمان متولد شد و تمامی شهرت او به دلیل شرکت در مسابقات اتومبیل رانی و دستیابی به موفقیت‌های بزرگ است.

شوماخر از جمله معروف‌ترین مشاهیر آلمان و شخصیت‌های معروف آلمان است که با برندهای معروف بنتون، مرسدس و فراری سابقه همکاری داشته است و به مدت هفت سال قهرمان مسابقات فرمول یک بوده است.

 لئوناردو دی‌کاپریو

مادر بزرگی آلمانی داشت. مادر بزرگ دی‌کاپریو در یکی از شهرهای کوچک دورتمند در غرب آلمان زندگی می‌کرد که بارها به همراه دی‌کاپریو به روی فرش قرمز همراه شده بود.

 

وضعیت اشتغال و درآمد در آلمان

وضعیت شغل در سال های متوالی در آلمان

در سال ۲۰۱۷، نرخ بیکاری در آلمان ۳.۷ درصد بوده است. از این رو آلمان یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری در جهان را داراست. در حالی که در دیگرکشور های اروپایی، بیکاری جوانان در چند سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. در کشور آلمان سیستم آموزش دوگانه برای جلوگیری از نرخ بیکاری تبیین شده است. در سال ۲۰۱۷ تنها ۶.۸ درصد افراد ۱۵ تا ۲۴ ساله شغل نداشتند که آنها هم در دوره های آموزشی ثبت نام کردند.

در آلمان وقتی قرارداد کاری را برای مشاغل مشمول مشاغل تأمین اجتماعی منعقد می کنید، قرارداد حقوق ناخالص شما را بیان می کند. این بدان معناست که شما کمتر از آنچه در قرارداد کاری بیان شده است دریافت خواهید کرد.

مزیت مشاغل تأمین اجتماعی این است که  شما اگر شغل خود را از دست بدهید، بیمار شوید، به مراقبت نیاز داشته باشید و یا حتی در پیری، تحت پوشش بیمه خواهید بود. کارفرمایان حتی برخی از هزینه ها را نیز بر عهده می گیرند. مبالغ کسر شده بستگی به درآمد شما نیز دارد. ایالت فدرال، پرانتز مالیاتی، صندوق بیمه درمانی و وضعیت خانواده ممکن است دارای خدماتی متفاوت باشند. در سال 2017، یک فرد مجرد در گروه های مالیاتی I در ایالت های غربی آلمان به طور متوسط دستمزد خالص حدود 2226 یورو تا 2697 یورو دریافت کرده است.

 

هزینه زندگی در آلمان 

 خرج در کشور آلمان به گفته آلبرت انیشتین

آلبرت انیشتین یک بار گفت: “بهترین چیزهای زندگی آن هایی است که برایشان پول نمی گیرید.” این سخن می تواند درست باشد. با این وجود در سال ۲۰۱۷، آلمانی ها به طور متوسط ​​۲۵۷۱ یورو در هر خانواده برای مصارف خود هزینه کردند. آن ها بیشتر پول را برای مسکن، انرژی و نگهداری مسکن (۸۹۷ یورو) خرج کردند. پس از غذا، مواردی مانند نوشیدنی و دخانیات (۳۴۸ یورو) هزینه شد. اما تفریحات ​و فعالیت های فرهنگی نیز از فراموش نشده است: هر ماه، آلمانی ها ۲۵۹ یورو برای فعالیت هایی مانند ورزش و تفریحات سینمایی خرج می کنند.

اشتراک گذاری در:

لینک های مفید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ثبت نام در خبرنامه

اخرین مطالب

اخرین بورسیه ها

بورسیه های Post-Doc موسسه Ifremer فرانسه

🎓نام بورسیه: بورسیه های Post-Doc موسسه Ifremer فرانسه برای رشته های ژئوفیزیک، اقلیم شناسی، زمین شناسی، اقیانوس شناسی، هیدرولوژی، سیسمولوژي و ژئوانفورماتیک 💠کشور اعطاکننده: فرانسه

Read More »

ثبت نام

Max. file size: 15 MB.
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .