نوین بورسیه

جذاب ترین دانشگاه های جهان از نظر کارفرمایان

جذاب ترین دانشگاه های جهان از نظر کارفرمایان

با جذاب ترین دانشگاه های جهان از نظر کارفرمایان بین المللی آشنا شوید

می دانید فارغ التحصیلان کدام دانشگاه های جهان از نظر کارفرمایان بین المللی، جزو جذاب ترین و برترین متقاضیان برای استخدام هستند؟ در این مقاله شما را با برترین دانشگاه های جهان در رتبه بندی اشتغال پذیری فارغ التحصیلان QS برای سال ۲۰۲۲ آشنا می کنیم.

همچنانکه جهان از تاثیر COVID-19 بازیابی می شود، اهمیت فارغ التحصیلی با مهارت ها و ویژگی های مورد نیاز کارفرمایان بیش از هر زمان دیگری پررنگ به نظر می رسد.

رتبه بندی معتبر دانشگاهی QS جدیدترین فهرست خود از دانشگاه های دارای بالاترین نرخ استخدام پذیری در کل جهان را منتشر کرده است. هر یک از این دانشگاه های این فهرست توانایی خود برای پرورش و ارائه فارغ التحصیلان با «مهارتهای نرم» مورد نیاز برای محیط های کاری مدرن را اثبات کرده است.

با توجه به رقابت شدیدی که در سرتاسر جهان برای استخدام پس از فارغ التحصیلی وجود دارد، دانشجویان باید جدا به این موضوع فکر کننند که دانشگاه محل تحصیلشان چگونه آنها را به نحوی مناسب برای اشتغال تمام وقت آماده می کند؟ این کار از طریق اتصال فارغ التحصیلان با کارفرمایان جهانی و اطمینان از اینکه آنها مهارتها و دانش ضروری را در خود توسعه می دهند انجام می شود.

امریکا و بریتانیا به ترتیب با ۱۱ و ۳ نماینده در رتبه نخست کشورهایی قرار دارند که فارغ التحصیلانی با چشم انداز استخدام پذیرش جذاب برای کارفرمایان بین المللی ارائه می کنند. اما نکته جالب در این لیست حضور ۳ دانشگاه از آسیا (چین و سنگاپور و هنگ کنگ) در این فهرست می باشد که بر موفقیت استراتژی های بین المللی سازی دانشگاه های این کشورها حکایت دارد.

اگر به چشم اندازهای حرفه ای آینده تان اهمیت می دهید و مشتاقید بدانید کدام دانشگاه ها بهترین موقعیت برای کمک به موفقیت شما را دارند، مطالعه این فهرست می تواند یک شروع عالی باشد.

11- University of Cambridge, UK  1- Massachusetts Institute of Technology (MIT), USA
12- Institut Polytechnique de Paris, France2- Stanford University, USA
13- University of Chicago, USA3- University of California, Los Angeles (UCLA), USA
14- Yale University, USA4- The University of Sydney, Australia
15- Princeton University, USA5- Harvard University, USA
16- New York University (NYU), USA6- Tsinghua University, China
17- National University of Singapore (NUS), Singapore7- University of Oxford, UK  
18- Columbia University, USA8- The University of Melbourne, Australia
19- University of Pennsylvania, USA9- Cornell University, USA
20- UCL, UK10- The University of Hong Kong, Hong Kong

 

ارسال دیدگاه