نوین بورسیه

دانشگاه تورنتو شغل سازترین دانشگاه کانادا

طبق جدیدترین رتبه بندی QS برای نرخ اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در سال 2018، دانشگاه تورنتو توانسته است از سایر دانشگاه های کانادا در این زمینه پیشی بگیرد، به طوری که فارغ التحصیلان این دانشگاه از بیشترین شانس اشتغال در میان کل دانشگاه های کانادا برخوردار می­باشند.

دانشگاه تورنتو که دارای رتبه 32ام جهانی در رتبه بندی 2017-2016 QS نیز می­باشد، طبق رتبه بندی QS بر اساس رشته های تحصیلی نیز در حوزه های جغرافیا، پرستاری، تربیت بدنی، آناتومی و فیزیولوژی نیز پیشروست. رتبه این دانشگاه از نظر نرخ اشتغال پذیری فارغ التحصیلان در کل جهان نیز 19 است، بدین معنا که فارغ التحصیلان دانشگاه تورنتو از نظر کارفرمایان گزینه های مناسبی برای استخدام می باشند.

دانشگاه تورنتو که در سال 1827 تاسیس شده، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در انتاریو کانادا می باشد که تنها 2 کیلومتر با شمال تورنتو فاصله دارد. پردیس این دانشگاه در اراضی بسیار سبز 71 هکتاری قرار دارد و دارای برج ها و ساختمان های سبک گوتیک و باستانی بسیاری نیز می باشد.

دانشگاه تورنتو که عمدتا یک موسسه تحقیقاتی است، در سال 1921 انسولین را کشف کرد که یکی از مهمترین کشف های پزشکی قرن محسوب می شود. رتبه جهانی این دانشگاه 31 است. این دانشگاه در مجموع دارای 72207 دانشجوست که 21910 نفر آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند و 9581 استاد نیز دارد.

 

 

نگارنده: سمانه سیدی

ارسال دیدگاه