Search
Close this search box.

نگارش رزومه تحصیلی

رزومه موفق رزومه ای است که اگر در اختیار فردی که شما را نمی شناسد قرار گرفت، فرد مورد نظر بتواند با خواندن رزومه به درک صحیحی ازتوانائی علمی و پژوهشی شما برسد.

رزومه تحصیلی چیست؟

در صورتی که بخواهید در دانشگاه خاصی در مقاطع عالی تحصیل کنید و یا قصد بورسیه شدن در دانشگاه های خارج از کشور را دارید قطعا باید یک رزومه تحصیلی قوی را ارائه نمایید تا مورد توجه داوران و اساتید دانشگاه مورد نظرتان قرار بگیرید.

رعایت اصول رزومه نویسی تاثیر بسزایی در مقبولیت رزومه شما از طرف داور بررسی کننده رزومه دارد. بسیاری از دانشگاه ها و مراکز علمی در صورت گرفتن عضو جدید رزومه ای را تهیه می کنند و در سایت دانشگاه قرار می دهند و متقاضیان تحصیل در آن دانشگاه و یا پذیرفته شدگان آزمون ورودی آن دانشگاه باید فیلدهای مختلف آن را با توجه به مشخصات و اطلاعات خودشان با صداقت تمام پر کنند.

بسیاری از دانشگاهها بخصوص دانشگاههای داخل کشور فرم یا رزومه خاصی را تدوین ننموده اند بنابراین دانشجویان و پژوهشگران عزیز که از آزمون ورودی مقطع دکتری قبول شده اند ، باید خودشان دست به نگارش و تدوین یک رزومه علمی قوی بزنند .

برای مهاجرت نیاز به رزومه تحصیلی داری؟

همین حالا فرم سفارش رو پر کن تا برات به بهترین حالت ممکن انجام بدیم

ساختار کلی یک رزومه‌ی تحصیلی

برای نوشتن رزومه‌ی خود یک ساختار مشخص انتخاب کنید و آن را در سراسر رزومه رعایت کنید.

مهمترین اطلاعات رزومه شما، باید در نیمه‌ی بالای صفحه‌ی اول نوشته شود. اولین چیزی که در رزومه و در بالاترین قسمت نوشته می‌شود نام شما است. دقت کنید که در بالای رزومه از نوشتن کلماتی هم چون Resume و CV یا عناوین دیگری که برای رزومه کاری به کار می‌رود به شدت پرهیز کنید. پس از نام، باید اطلاعات تماس را در پایین آن بنویسید.

برای اطلاعات تماس آدرس، شماره تلفن همراه، شماره تلفن ثابت و یک آدرس ایمیل بنویسید. دقت داشته باشید که آدرس ایمیلی که استفاده می‌کنید یک آدرس ایمیل حرفه‌ای باشد و از نوشتن ایمیل‌های نامناسب پرهیز کنید.

مشخصات عمومی
سوابق تحصیلی و آموزشی
سوابق علمی و پژوهشی
سوابق حرفه ای و شغلی
دوره های آموزشی و کارگاه ها
سوابق حرفه ای و شغلی

رزرو وقت مشاوره رایگان