Search
Close this search box.

افزایش نرخ اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی در ایرلند

نرخ اشتغال برای تازه فارغ التحصیلان دانشگاهی در ایرلند به اوج رسید. دوران اوجی که مشابه آن فقط در زمان رونق اقتصادی دهه 1920 میلادی در این کشور مشاهده می شد.

نتایج یک نظرسنجی سازمان آموزش عالی ایرلند (Higher Education Authority) از 18 هزار فارغ التحصیلان سال 2016 دانشگاه های ایرلند نشان می دهد که 70 درصد تمام آن فارغ التحصیلان اکنون مشغول به کارند. 60 درصد از این فارغ التحصیلان دانشگاهی در ایرلند و 10 درصد دیگر در خارج از این کشور استخدام شده اند. از میان سایر فارغ التحصیلان دانشگاه های ایرلند در سال 2016 نیز 31 درصد ادامه تحصیل داده اند و تنها 5 درصد هنوز شغلی نیافته اند.

در مجموع، این گزارش روندی صعودی و رو به رشد را در چشم انداز اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاه های ایرلند را پیش بینی می کند. این گزارش دریافت که فارغ التحصیلان حوزه آموزش- مانند معلمان- از بالاترین سطوح اشتغال (85 درصد) برخوردار بودند. حوزه ICT نیز بالاترین متوسط حقوق را به خود اختصاص داده است، به طوری که 38 درصد فارغ التحصیلان حقوق سالانه 33 هزار یورو یا بالاتر دارند.

مدرک تحصیلی نیز در میزان حقوق فارغ التحصیلان تاثیرگذار بوده است؛ به طوری که 40 درصد از دارندگان مدارک کارشناسی حقوقی کمتر از 25 هزار یورو در سال داشتند, اما در سطح دکترا, حقوق حدود 25 درصد فارغ التحصیلان بالاتر از 45 هزار یورو در سال بود. شهرهای کورک و دوبلین نیز بیشترین میزان اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی ایرلند را در خود جای می دهند.

این گزارش بر مبنای داده های جمع آوری شده در 9 ماه پس از فارغ التحصیلی می باشد و اثباتی دیگر از وضعیت رو به رشد اشتغال و افت نرخ بیکاری در ایرلند محسوب می شود.

 

نگارنده: سمانه سیدی

جهت اطلاع و اخذ مشاوره مهاجرت تحصیلی، اخذ بورسیه تحصیلی، پذیرش تحصیلی و… با مشاوران ما تماس بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

رزرو وقت مشاوره رایگان