نوین بورسیه

32% مدیران عامل بزرگترین شرکت‌های جهان تجربه تحصیل بین‌المللی دارند

بار دیگر، مهر تأییدی بر اهمیت تحصیل بین‌المللی (Study Abroad)

مطالعه‌ای که به‌تازگی روی مدیران عامل برترین و بزگترین شرکت‌های جهان (از جمله رتبه بندی ۲۰۰۰ شرکت جهانی Forbes) انجام شده، دریافته است که حدود یک‌سوم مدیران اجرایی برتر در جهان کسب‌و‌کار از تحصیل بین‌المللی (study abroad) برخوردار بوده‌اند.

۳۲ درصد این رهبران حداقل یک ترم تحصیلی در سطح دانشگاهی را در خارج از کشور خود گذرانده‌اند.

این مطالعه که توسط Study.EU انجام شده است، یافته‌ها را بسته به موقعیت مکانی کشورها تفکیک کرده و دریافته است که مدیران افریقایی دو برابر بیشتر از هر ملیت دیگری تجربه study abroad داشته‌اند. ۶۵ درصد از شرکت‌کنندگان افریقایی این تحقیق در خارج از کشورشان تحصیل کرده بودند.

در مقام مقایسه، ۴۱ درصد از مدیران اجرایی در امریکای مرکزی و لاتین، ۳۸ درصد در استرالیا، ۳۶ درصد از اروپا، ۲۰ درصد از آسیایی‌ها و ۱۶ درصد از مدیران عامل امریکای شمالی از تجربه study abroad  برخوردار بودند.

همچنین این تحقیق افشا کرد که مدیران اجرایی ارشد عموماً سطح تحصیلات خوبی دارند. ۷ درصد از این مدیران عامل مدرک کارشناسی و بیش از ۶۰ درصد مدرک کارشناسی ارشد یا MBA داشتند.

جو دهکده جهانی کسب‌و‌کار در سالهای پیش رو چالشی برای موسساات آموزشی و همچنین مدیران عامل فعال در جهان کسب‌و‌کار ایجاد خواهد کرد و Study Abroad را نه به یک مزیت، بلکه به یک ضرورت تبدیل خواهد کرد.

ارسال دیدگاه