Search
Close this search box.

نگارش پروپوزال تحصیلی

پروپوزال یک طرح برای برآورده کردن یک نیاز می باشد . چیزی شبیه یک طرح یا پیشنهاد است که در ذهن شما وجود داردکه به افراد یا گروهی خاص ارائه می گردد و اغلب به صورت یک طرح رسمی و کتبی می باشد .

 

هدف از نوشتن پروپوزال چیست؟

پروپوزال باید عنوان تحقیق را، به‌طور شفاف، توضیح دهد. این توضیح باید کامل باشد و هرگونه ابهام را از میان بردارد. عنوان تحقیق‌تان باید محتوای پایان‌نامه‌تان را مشخص کند.

در واقع، پروپوزال می‌نویسید تا استاد راهنمای‌تان را متقاعد کنید موضوع تحقیق‌تان مناسب و قابل مدیریت است. مهم‌ترین کلمه‌ای که در اینجا می‌خواهیم به آن اشاره کنیم «متقاعد کردن» است. به‌عبارت دیگر، پروپوزال باید ایده تحقیقاتی خوبی داشته باشد.

اگر نتوانید استاد راهنمای‌تان را متقاعد کنید، باید پروپوزال‌تان را تصحیح کنید. مسلماً، نمی‌خواهید وقت  هدر برود و دوباره، بنشینید و پروپوزال بنویسید. بنابراین، قبل از نوشتن پروپوزال، باید با اصول پروپوزال‌نویسی را بدانید تا بتوانید پروپوزالی موفق بنویسید.

برای مهاجرت نیاز به پروپوزال داری؟

همین حالا فرم سفارش رو پر کن تا برات به بهترین حالت ممکن انجام بدیم

ساختار کلی یک پروپوزال تحصیلی

اگر بتوانید روی متقاعد کردن تمرکز کنید، نصف مسیر را پیموده‌اید. حتماً در پروپوزال به چیستی، چرایی و چگونگی موضوع بپردازید و تفاوت بین هدف کلی تحقیق و چگونگی رسیدن به آن هدف و سوالات تحقیق را بشناسید.

نوشتن یک پروپوزال خوب مهارت مهمی در بسیاری از مشاغل، از مدرسه تا مدیریت کسب و کاراست. هدف از یک پروپوزال، حمایت از طرح شما با اطلاع رسانی به افراد مناسب است. ایده ها یا پیشنهادات شما احتمالا مورد تایید قرار می گیرند در صورتی که بتوانید آنها را به شیوه ای واضح، مختصر و جذاب ارائه دهید. دانستن چگونگی نوشتن پروپوزال قانع کننده و جذاب برای موفقیت در بسیاری از زمینه ها ضروری است. پیشنهادهای متعددی از قبیل پیشنهادهای علمی و پیشنهادهای تالیف کتاب وجود دارد .

استفاده از پاراگراف های کوتاه حداکثر در 10 سطر
کد گذاری مطالب بر اساس یک نظم منطقی
پرهیز از اشتباه در نگارش کلمات و جمله بندی ها
استفاده از فعل ها به صورت زمان آینده
پروپوزال سطح دکترا از 5000 تا 8000 کلمه

رزرو وقت مشاوره رایگان