Search
Close this search box.

نگارش استادی پلن

استادی پلن نامه ای می باشد که شما درآن توضیحاتی راجع به دلایل خود برای تحصیل در خارج از کشور می دهید و برنامه تحصیلی خود و زمان تقریبی به اتمام رساندن برنامه های تحصیلی تان را ذکر می کنید.

استادی پلن چیست؟

واضح است که هر کدام از این مدارک با این هدف نوشته می شوند که خواننده –  که ممکن است مدیر استخدام یا پذیرش یا استاد یا هر شخص مسئول دیگری باشد- را قانع کنید که شما مناسب ترین متقاضی در بین بقیه برای یک موقعیت مشخص هستید. اما به خاطر داشته باشید که این رزومه است که اجازه می دهد دیگران اطلاعات بیشتری درباره تان کسب کنند، پس از اهمیت رزومه هم غافل نشوید.

Study Plan عنوانی است که برخی دانشگاه های جهان – به ویژه در آسیا- برای بیانیه شخصی (Personal Statement) به کار می برند. هدف از نگارش این مدرک، ارائه اطلاعات بیشتر درباره شخصیت، دستاوردهای گذشته، سوابق شغلی پیشین و اهداف آینده متقاضی است. ممکن است محدودیت تعداد کلمات برای استادی پلن اعمال شود که به دانشگاه هدف بستگی دارد. محتوای استادی پلن هم تا حد زیادی به الزامات دانشگاه وابسته است. البته دقت داشته باشید که اصطلاح Study Plan به یک برنامه زمانی برای آمادگی دانشجویان برای آزمون ها هم اطلاق می شود.

برای مهاجرت نیاز به رزومه تحصیلی داری؟

همین حالا فرم سفارش رو پر کن تا برات به بهترین حالت ممکن انجام بدیم

هدف نگارش استادی پلن چیست؟

نوشتن برنامه مطالعاتی یا همان استادی پلن به این دلیل است که مشخص شود هدف شما برای مهاجرت تصمیمی عجولانه و ناپخته نبوده از طرفی مشخص شدن مدتی است که درکشور مقصد اقامت خواهید داشت. برای کشور مقصد و دست اندر کاران مهاجرت مهم است اطلاعات دقیقی داشته باشند تا مطمئن شوند شما در وهله  اول صرفا برای برنامه های تحصیلی اقدام به مهاجرت کرده اید و قصد بازگشت را دارید اما اگر بنا باشد شما در کشور مقصد ماندگار شوید بعد از اتمام دوره تحصیلی اقدامات مربوط به دریافت اقامت دائم را باید جداگانه انجام دهید.

برای نوشتن یک استادی پلن قوی لازم است تا در درجه اول به سوابق تحصیلی و پس از آن به سوابق کاری بپردازید. نکته قابل اهمیت این است که هر چه بتوانید سوابق تحصیلی خود را به سوابق کاریتان اتصال دهید و آن ها را به هم مرتبط سازید یا اینکه سوابق کاری و سوابق تحصیلیتان را در کنار یکدیگر به موقعیت مورد نظر مربوط کنید، بدون شک می توانید study plan قوی تری داشته باشید.

چرا مایل هستید در کشور انتخابی تحصیل کنید؟
هدف اصلی شما از ادامه تحصیل چیست؟
چرا در کشور خودتان مایل به ادامه ی فعالیت تحصیلی و علمی نیستید؟
ارائه اطلاعات تحصیلی خود به صورت کامل
دوره ی مدنظرتان در کشور مقصد چه فواید کاری و حرفه ای در آینده برای شما دارد؟

رزرو وقت مشاوره رایگان