دانشگاه تورنتو شغل سازترین دانشگاه کانادا

دانشگاه تورنتو شغل سازترین دانشگاه کانادا

طبق جدیدترین رتبه بندی QS برای نرخ اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در سال ۲۰۱۸، دانشگاه تورنتو توانسته است از سایر دانشگاه های کانادا در این زمینه پیشی بگیرد، به طوری که فارغ التحصیلان این دانشگاه از بیشترین شانس اشتغال در میان کل دانشگاه های کانادا برخوردار می­باشند.

دانشگاه تورنتو که دارای رتبه ۳۲ام جهانی در رتبه بندی ۲۰۱۷-۲۰۱۶ QS نیز می­باشد، طبق رتبه بندی QS بر اساس رشته های تحصیلی نیز در حوزه های جغرافیا، پرستاری، تربیت بدنی، آناتومی و فیزیولوژی نیز پیشروست. رتبه این دانشگاه از نظر نرخ اشتغال پذیری فارغ التحصیلان در کل جهان نیز ۱۹ است، بدین معنا که فارغ التحصیلان دانشگاه تورنتو از نظر کارفرمایان گزینه های مناسبی برای استخدام می باشند.

دانشگاه تورنتو که در سال ۱۸۲۷ تاسیس شده، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در انتاریو کانادا می باشد که تنها ۲ کیلومتر با شمال تورنتو فاصله دارد. پردیس این دانشگاه در اراضی بسیار سبز ۷۱ هکتاری قرار دارد و دارای برج ها و ساختمان های سبک گوتیک و باستانی بسیاری نیز می باشد.

دانشگاه تورنتو که عمدتا یک موسسه تحقیقاتی است، در سال ۱۹۲۱ انسولین را کشف کرد که یکی از مهمترین کشف های پزشکی قرن محسوب می شود. رتبه جهانی این دانشگاه ۳۱ است. این دانشگاه در مجموع دارای ۷۲۲۰۷ دانشجوست که ۲۱۹۱۰ نفر آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند و ۹۵۸۱ استاد نیز دارد.

 

 

نگارنده: سمانه سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.