با برترین دانشگاه ایتالیا در سال ۲۰۱۷ آشنا شوید

با برترین دانشگاه ایتالیا در سال ۲۰۱۷ آشنا شوید

Scuola Normale Superiore di Pisa

گزینش دانشجو بر مبنای شایستگی، درس‌هایی بر مبنای سمینار و تعامل، تحقیق و تدریس در کنار هم و یک زندگی پیوسته در پردیس دانشگاه و تشویق تبادلات بین‌المللی بر بنای بهترین مدل اروپایی آموزش عالی و … از جمله ویژگی های منحصربفرد برترین دانشگاه ایتالیا است.

Scuola Normale Superiore di Pisa  یک موسسه دولتی آموزش عالی با خصوصیاتی منحصربه‌فرد است: گزینش دانشجو بر مبنای شایستگی، درس‌هایی بر مبنای سمینار و تعامل، تحقیق و تدریس در کنار هم و یک زندگی پیوسته در پردیس دانشگاه و تشویق تبادلات بین‌المللی بر بنای بهترین مدل اروپایی آموزش عالی.

در این دانشگاه، استادان، محققان و دانشجویان در چنین محیطی جای می‌گیرند و فعالیت‌های تدریس و آزمایشگاهی و رویدادهای فرهنگی همه در یک منطقه انجام می‌شوند.

این دانشگاه برنامه‌های تحصیلی در دو مقطع کارشناسی و دکترا را ارائه می‌کند. فعالیت تدریس در بین سه ساختار و دانشکده توزیع ‌شده است: دانشکده علوم انسانی، دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی و  موسسه علوم انسانی و اجتماعی (که فقط مخصوص مقطع دکترا می‌باشد).

از جمله رشته‌های ارائه‌شده در این موسسه می‌توان به علوم کامپیوتر، تاریخ، شیمی، ریاضی و آمار، فیزیک، علوم زیستی، زبان‌شناسی و پزشکی و دندانپزشکی اشاره کرد.

منبع عالی این موسسه کیفیت دانشجویانش است. دانشجویان بر مبنای شایستگی و از طریق بررسی‌های خاص انتخاب می‌شوند. در حال حاضر ۵۴۵ دانشجو در این موسسه تحصیل می‌کنند که ۶ درصد آن‌ها را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند و نسبت دانشجویان زن به مرد، ۳۰ به ۷۰ است.

Scuola Normale Superiore di Pisa با کسب رتبه نخست در بین دانشگاه‌های ایتالیایی، رتبه ۱۳۷ام بین دانشگاه‌های جهان و رتبه ۶۷ام در جهان برای فعالیت‌های آموزشی و تحقیقاتی در حوزه علوم فیزیک، عنوان برترین دانشگاه ایتالیا در سال 2017 را به خود اختصاص داده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا