نوین بورسیه

فرانسه

متوسط هزینه زندگی:
متوسط هزینه تحصیل:
امکان کار هنگام تحصیل:
مدت زمان انتظار برای سفارت:
زبان کشور:
پایتخت:
نرخ بیکاری:
رضایت از زندگی:
حداقل درآمد:
نیاز به مدرک زبان:

درباره ی فرانسه

همه چیز راجع به کشور فرانسه

 

کشور فرانسه

فرانسه کشور بسیار زیبایی می باشد که در جنوب غربی قاره اروپا قرار گرفته است، می توان گفت که فرانسه با دارا بودن مساحتی غالب بر 643 کیلومتر مربع، بزرگ ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ قاره اروپا محسوب می شود. لازم به ذکر است که فرانسه در همسایگی کشورهای مهمی همچون المان، سوئیس، ایتالیا، بلژیک و غیره واقع شده است.  کشور فرانسه با توجه به وسعت و موقعیت مکانی ای که دارد، دارای متنوع ترین وضعیت آب و هوایی می باشد و گردشگران می توانند انواع دشت ها، کوهستان ها، سواحل و رشته کوه های مرتفع را مشاهده کنند. خوب است بدانید که تنها سه کشور وجود دارد که از سواحل آن ها به دریای اطلس و برخی دیگر نیز به دریای مدیترانه راه دارند، یکی از این سه کشور فرانسه است و این  امر نشان دهنده وسعت زیاد این کشور می باشد. فرانسه بالغ بر 69 میلیون نفر جمعیت دارد و دومین کشور پر جمعیت اتحادیه اروپا می باشد. خوب است بدانید که مردم این کشور اغلب به زبان فرانسوی که زبان رسمی جمهوری فرانسه می باشد، تکلم می کنند. همچنین لازم به ذکر است که اغلب مردم فرانسه مسیحی کاتولیک می باشد، یعنی حدود 88 درصد کل جمعیت و بقیه مردم (حدود 12 درصد) را نیز مسلمان و مسیحیان پروتستان تشکیل می دهد. البته باید بدانید که حدودا 1 درصد از قوم یهود نیز در این کشور زندگی می کنند. نکته جالب در رابطه با مردم این کشور این است که تمامی آن ها با وجود تفاوت در نژاد و دین به یکدیگر احترام می گذارند.

اسم فرانسه

دلیل نام گذاری روی کشور فرانسه

اسم این کشور(france) از یک کلمه انگلیسی به نام francia که معنی این کلمه فرانک ها می باشد. برای معنی فرانک ها نظرها و دیدگاه های مختلفی وجود دارد. طبق گفته های دیگران در زبان باستان ژرمن این کلمه به معنی آزاد می باشد. یکی از تاریخدان ها که در کشور چک زندگی میکند می گوید: اسم این کشور از یکی از پادشاهان قدیمی ژرمن گرفته شده است. خلاصه نظر و دیدگاه های گوناگونی برای این کشور وجود دارد.

جمعیت فرانسه

یکی از پر جمعیت ترین کشور های اروپا کشور فرانسه است.

 

جمعیت فرانسه

کشور فرانسه با جمعیت بیش از 67 میلیون نفر جزو دومین کشور پرجمعیت قاره اروپا محسوب می شود. جالب است بدانید با این جمعیت در ردیف بیست و دومین کشور پرجمعیت دنیا قرار گرفته است. تقریبا 4 میلیون نفر از این جمعیت کسانی هستند که به فرانسه مهاجرت کردند.

شهر پاریس که پایتخت این کشور است پرجمعیت ترین شهر فرانسه محسوب می شود. بعد از پاریس، شهر لیون یکی دیگر از پرجمعیت ترین شهرهای این کشور است. سومین شهر پر جمعیت این کشور، شهر مارسی می باشد.

جغرافیای فرانسه

موقیت جغرافیایی خوب کشور فرانسه

 

جغرافیای فرانسه

کشور فرانسه را می‌توان از لحاظ جغرافیای طبیعی به چند بخش تقسیم کرد: بخش زیادی از این کشور به خصوص در شمال و غرب و مرکز دشت‌های مسطح و سرسبز همراه با تپه های کم‌ارتفاع است. باقی بخش‌های کشور مخصوصا در جنوب و شرق کوهستانی است، رشته کوه پیرنه در جنوب که تمام مرز جنوبی تا اسپانیا و آندورا را می‌پوشاند و رشته کوه آلپ از مرز مشترک با ایتالیا، سوئیس و جنوب اروپا گسترده است. مرتفع‌ترین نقطه کشور و دومین نقطه مرتفع اروپا مون بلان نام دارد که در همین رشته کوه واقع است. در سواحل و مرزهای ساحلی صخره‌های سنگی تا مرز کانال انگلیس کشیده شده است. در مرز با اقیانوس اطلس و مرز با اسپانیا سواحلی با شن سفید دارد. جزیره‌های فرانسه در مدیترانه سواحل سنگی دارند. جزیره کرسیکا، بزرگ‌ترین جزیره کشور، کوهستانی است. 82% خاک فرانسه مناطق کشاورزی و پوشیده از درخت و پوشش طبیعی است. فرانسه بعد از سوئد و فنلاند سرسبزترین کشور اروپا محسوب می‌شود.

در مرکز فرانسه، فلات ماسیف سانترال قرار دارد که مرتفع‌ترین نقطه آن 2000 متر ارتفاع دارد. در سمت شرق این فلات، دره رون و در سمت غرب آن دره لوآر گسترده است. در سمت جنوب غرب آن آبگیر آکیتن قرار دارد. این آبگیر زمینی حاصلخیز است که رود گارون در آن جاری است.

آب و هوای فرانسه

آب و هوا نیمه قاره ای کشور فرانسه

 

آب و هوا

فرانسه به طور کلی کشوری چهار فصل با آب و هوایی معتدل است. برخی ناحیه‌های شمالی و شمال غربی مانند نورماندی و برتانی به دلیل نزدیک بودن به اقیانوس اطلس آب و هوایی اقیانوسی و مرطوب دارند. ناحیه اکیتن در جنوب فرانسه به مدیترانه نزدیک است و آب و هوایی اقیانوسی و مدیترانه‌ای دارد. نواحی شرقی و شمال شرقی دارای آب و هوایی نیمه قاره‌ای و زمستان‌های سرد و برفی و تابستان‌های گرم هستند. بارندگی در فصل پاییز و بهار بسیار فراوان است. در فرانسه، برف به ندرت می‌بارد ولی در اکثر ماه‌های سال بارش باران و مه مشاهده می‌شود. باران ممکن است به سرعت و غیر قابل پیش‌بینی‌ باشد که اغلب با رعد و برق‌ همراه است؛ این رعد و برق‌ها بیشتر در ماه‌های آگوست و سپتامبر به چشم می‌خورد.

شهر های مهم فرانسه

وقتی در مورد فرانسه صحبت می کنیم همه فورا به یاد شهر زیبای پاریس می افتند. اگرچه پاریس بدون شک مشهورترین شهر فرانسه و یکی از محبوب ترین پایتخت های جهان است، اما باید بدانید که دیدنی های فرانسه در پاریس محدود نمی شود و شهرهای مشهور و جذاب زیادی در فرانسه وجود دارند. هر یک از این شهرها با جاذبه ها و دیدنی های زیادی که دارند سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند و در بین شهرهای محبوب و توریستی فرانسه جای دارند.

پاریس شهر دیدنی کشور فرانسه

 

پاریس

با انقلاب صنعتی و آغاز حکومت امپراتوری دوم فرانسه، پاریس بیشترین میزان رشد خود را شاهد بود. در سال 1840 خیابان ها عریض جای خود را به خیابان های باریک دادند و در سال 184 راه آهن پاریس به کار افتاد و تغییرات زیادی پیرامون زیبایی شهر صورت گرفت که پاریس را به شهری مدرن، زیبا و مجلل تبدیل کرد. پاریس در چهار دوره میزبان نمایشگاه جهانی بود که در آن کشورهای انقلاب صنعتی بیشترین پیشرفت های خود را به نمایش می گذاشتند. در سال 1889 میلادی به مناسبت بزرگداشت صدمین سال انقلاب فرانسه و نمایشگاه های صنعت و تکنولوژی، برجی تمام فلزی توسط “گوستاو ایفل” در مرکز پاریس ساخته شد. این برج که به برج ایفل مشهور است در ابتدا با بنایی موقت ساخته شد اما بعد از نمایشگاه باقی ماند و یکی از زیباترین نمادهای شهر پاریس شد.

لیون شهر زیبای کشور فرانسه

 

لیون

فرانسه یکی از زیباترین کشورهای جهان است. طراحی ساختمان ها در این اکثر نقاط این شهر به این صورت است که گویی در حال ساخت یک موزه ی بزرگ بوده اند! یکی از این شهرهای زیبای فرانسه با ساختمان های زیبا و دلنشین، شهر لیون در فرانسه است. این شهر که در شرق فرانسه قرار گرفته است، به پایتخت تفریح فرانسه ملقب شده است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، شهر لیون در فرانسه را مورد بررسی قرار دهیم.

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم، لیون در واقع سومین شهر بزرگ در سراسر کشور فرانسه پس از پاریس و مارسی است و در قسمت شرقی این کشور قرار گرفته است. شهر لیون یکی از بزرگ‌ ترین قطب ‌های اقتصادی در کشور فرانسه محسوب می ‌شود. در معماری و نمای کلی شهر لیون می توانید به چشم خود ببینید که تکنولوژی و تاریخ این شهر با هم به خوبی دوست شده اند و ترکیب جالبی را به وجود آورده اند. کافه ‌ها، رستوران ‌ها، موزه ‌ها و گالری‌ های بسیار زیاد و متفاوت شهر لیون در فرانسه از ویژگی‌ های بسیار جذاب این شهر به شمار می ‌روند. این شهر متفاوت و زیبا را به عنوان پایتخت تفریح فرانسه می شناسند. لیون شهری است که در آن آب و رودخانه زیاد پیدا می کنید؛ در این شهر ۲۸ پل وجود دارد. شهر لیون، به وسیله‌ ی دو رود بزرگ رون و سون و تپه‌ های La Croix-Rousse و Fourvière قرار گرفته است به دو ناحیه‌ ی متفاوت تقسیم می ‌شود. درباره ی شهر لیون جالب است بدانید که سرتاسر این شهر به عناون اثر تاریخی یونسکو ثبت شده است و از این نظر، رکورد دار است.

اقتصاد فرانسه

پنجمین اقتصاد بزرگ جهان

 

اقتصاد

فرانسه اقتصاد متنوعی دارد که تحت سلطه بخش خدمات است در حالی که بخش صنعتی 19.5 درصد از تولید ناخالص داخلی آن و بخش اولیه 1.7 درصد باقی مانده را به خود اختصاص داده است ، این کشور در سال 2020 بزرگترین دریافت کننده سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اروپا و دومین سرمایه گذار اروپا در تحقیق و توسعه بود ؛ این کشور پنجمین کشور بزرگ تجاری در جهان و دومین کشور اروپا پس از آلمان بود ، فرانسه همچنین قدرت پیشرو کشاورزی اتحادیه اروپا است.

اقتصاد کشور فرانسه یک اقتصاد بسیار توسعه یافته و بازار محور است ، این کشور هفتمین اقتصاد بزرگ جهان تا سال 2020 و نهمین اقتصاد بزرگ از نظر PPP است که 3.3 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل می دهد ؛ از 30 سپتامبر 2020، این کشور سومین اقتصاد بزرگ اروپا ، پس از اقتصاد آلمان و اقتصاد بریتانیا بود.

و پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است و حدود یک پنجم تولید ناخالص داخلی منطقه یورو (GDP) را تشکیل می دهد ، در حال حاضر خدمات با بیش از 70 درصد تولید ناخالص داخلی از این بخش نشأت می گیرد ، سهم اصلی اقتصاد کشور را به خود اختصاص داده است ؛ در تولید فرانسه یکی از رهبران جهانی در بخش خودرو ، هوافضا و راه آهن و همچنین در محصولات آرایشی و بهداشتی و کالا های لوکس است.

مذهب های رسمی فرانسه

آزادی گذاشتن دین های مختلف در کشور فرانسه

 

مذهبمذهبمذهب

فرانسه کشوری سکولار است.جمهوری فرانسه بر پایه لائیسیته بنا شده‌است و آزادی دین‌ها (از جمله ندانم‌گرایی وخداناباوری) تضمین شده‌اند. قانون جدایی کلیسا و سیاست در فرانسه در ۱۹۰۵ به تصویب رسید و در آغاز جمهوری سوم (۱۹۴۰-۱۸۷۱) به اجرا گذاشته شد.

مذهب کاتولیک رومی , دین رسمی فرانسه پیش از انقلاب فرانسه  بود , اگرچه امروز این جایگاه را از دست داده است. جدایی رسمی دین و دولت در سال ۱۹۰۵ پدید آمد و این کار رویکرد سخت‌گیرانه جمهوریخواهان آن دوره در برابر دین و هواداری آن‌ها از لائیسیته را نشان می‌دهد.در آغاز قرن بیستم,  فرانسه کشوری با جمعیت روستایی زیاد بود که بیشتر آنان را کاتولیک‌های محافظه‌کار تشکیل می‌دادند؛ اما با گذشت یکصد سال از آن هنگام و با افزایش جمعیت شهرنشین، بیشتر جمعیت این کشور رو به سکولاریسم آوردند. به باور پژوهشگران امروزه دیگر فرانسه کشوری کاتولیک به‌شمار نمی‌رود.

پس از آیین کاتولیک، اسلام دومین دین بزرگ در فرانسه به‌شمار می‌رود و جمعیت مسلمانان ساکن این کشور بیشترین در میان همه کشورهای غرب اروپا است. این به دلیل روندهای مهاجرتی، که از دهه ۱۹۶۰ میلادی به این سو شدت گرفتند، از کشورهای شمال آفریقا همچون مراکش و الجزایر و تونس و نیز به میزان کمتر از کشورهای ترکیه و آفریقای غربی، پدید آمده است.

بر پایه آمارگیری سال ۲۰۱۰ کتابخانه مجازی یهودیان، جمعیت کنونی یهودیان در فرانسه نزدیک به ۴۸۳٬۵۰۰ تن است.

یهودیان فرانسه بیشتر در کلان‌شهرهایی چون پاریس و مارسی و استراسبورگ زندگی می‌کنند.

تاریخ دین یهود در فرانسه به بیش از ۲۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد. در آغاز سده‌های میانی فرانسه مرکزی برای آموزش یهودیان بود، با این حال پس از آن بسیاری از یهودیان تحت پیگرد قرار گرفتند. فرانسه نخستین کشور اروپایی بود که پس از انقلاب خود، یهودیان را در زندگی و گزیدن آیین آزاد گذاشت؛ اگرچه یهودی‌ستیزی مشکلی باقی ماند و در سال‌های پس از آن ماجراهایی چون ماجرای دریفوس را پدید آورد. با آنکه یک چهارم یهودیان فرانسه در جریان هولوکاست کشته شدند، این کشور اکنون بزرگترین جمعیت یهودیان اروپا را در خود جای داده.

پایتخت فرانسه

شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه

 

پایتخت

شهر پاریس، پایتخت کشور فرانسه است و در ناحیه‌ی شمالی ایل دو فرانس قرار دارد. نام پاریس برای بسیاری از گردشگران آشنا است، اما اهمیت این شهر تنها به زمینه گردشگری محدود نمی‌شود. پاریس در فرهنگ، هنر، علم، مد، تحصیل و اقتصاد هم یکی از مهم‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شود. برای نشان داد اهمیت اقتصادی پاریس باید گفت این شهر، پنجمین میزان تولید ناخالصی ملی را در سطح شهرهای جهان دارد و ۵۳۳ میلیارد یورو سرمایه تولید کرده است. در این شهر ۱۰۵ کیلومتر مربعی، بیش از ۲ میلیون نفر زندگی می‌کنند و با احتساب جمعیت کلان‌شهری، این میزان به بیش از ۹ میلیون نفر هم می‌رسد. از این‌ها گذشته وجود جاذبه‌های مختلفی از جمله موزه لوور، شانزلیزه، کلیسای نوتردام، پارک لوکزامبورگ و حتی گورستان پرلاشز آن را دیدنی‌تر هم کرده است.

نرخ بیکاری در فرانسه

کاهش نرخ بیکاری در هر سال کشور فرانسه

 

بیکاری

به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، شمار بیکاران فرانسه تا پایان سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ به ۸.۱ درصد رسید که این نرخ ۰.۱ درصد بیشتر از پیش بینی ها و ۰.۱ درصد بیشتر از دوره مشابه قبلی است. این نرخ بیکاری هم چنین بالاترین نرخ ثبت شده شش ماه اخیر محسوب می شود.

شمار افراد بیکار طی این مدت با ۱۸ هزار نفر کاهش به دو میلیون و  ۴۰۰ هزار نفر نفر رسید تا برای سومین فصل متوالی شمار بیکاران فرانسوی زیر سه میلیون نفر باقی بماند.

در عین حال شمار بیکاران در بین جمعیت در سن کار ( ۲۵ تا ۴۹ سال) با ۳۸ هزار نفر افزایش به یک میلیون و ۸۹۸ هزار نفر رسید. در حال حاضر ۶۸۰ هزار جوان فرانسوی بیکار هستند که این رقم در مقایسه با سه ماهه قبل ۲۲ هزار نفر افزایش پیدا کرده است. در بین جمعیت سالمند (بالای ۵۰ سال) نیز شمار بیکاران با ۵۰ هزار نفر افزایش در مقایسه با دوره قبل به ۹۰۴ هزار نفر رسیده است.

مشاهیر فرانسوی

ناپلئون بناپارت از شخصیت های معروف کشور فرانسه

 

ناپلئون

ناپلئون در جزیره کرس متولد شد و به عنوان افسر توپخانه تعلیم دید. در وقایع بعد از انقلاب کبیر فرانسه به تدریج رشد کرد و در جنگ‌های مختلف فرماندهی نیروهای فرانسوی را برعهده داشت. در سال ۱۷۹۹، ناپلئون طی کودتای ۱۸ برومر خود را به عنوان کنسول اول منصوب کرد و عملاً قدرتمندترین فرد فرانسه شد تا آن که پنج سال بعد به مقام امپراتوری فرانسه رسید. وی در نخستین دههٔ سده ۱۹ میلادی ارتش فرانسه را علیه اکثر قدرت‌های اروپایی هدایت کرد و پس از رشته‌ای از پیروزی‌ها موقعیت فرانسه را به عنوان یکی از قدرت‌های غالب قاره اروپا تثبیت کرد. در این دوره حوزه نفوذ فرانسه از طریق اتحادهای متعدد با سایر کشورها و انتصاب دوستان و اعضای خانواده ناپلئون به رهبری دیگر کشورهای تصرف شده توسط فرانسه، گسترش یافت.

تاکتیک‌های او باعث پیروزی‌های بسیاری برای ارتش فرانسه در برابر ارتش‌هایی شد که حتی در بعضی موارد از لحاظ تعداد بر ارتش فرانسه برتری داشتند. به همین دلیل وی به عنوان یکی از فرماندهان نظامی برترِ تاریخ شناخته شده‌است.

کلین امباپه گران ترین بازیکن فوتبال جهان از کشور فرانسه

 

امباپه

کیلیان امباپه 20 دسامبر 1998 در شهر پاریس فرانسه به‌دنیا آمد. پدر وی اصالت کامرونی دارد و مادر او الجزایری است. جالب است بدانید امباپه برادری کوچک‌تر از خود به‌نام ایتان دارد و برادر او سال 2018 برای تیم زیر 12 سال پاریس سن ژرمن بازی می‌کرد. به‌گفته امباپه الگوی فوتبال او زیدان و کریستیانو رونالدو هستند.

کیلیان امباپه سال 2014 وارد تیم ملی زیر 17 سال فرانسه شد و دو بازی برای این تیم انجام داد. او برای تیم زیر 19 سال هم بازی کرده و در 11 بازی برای این تیم 7 گل به‌ثمر رسانده است. امباپه برای اولین بار مارس 2017 برای بازی مقابل لوکزامبورگ و اسپانیا به تیم ملی بزرگسالان فرانسه دعوت شد. کیلیان اولین بازی خود برای تیم ملی بزرگسالان فرانسه را 25 مارس 2017 در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه انجام داد. همچنین نخستین گل ملی او در مقدماتی جام جهانی 2018 مقابل هلند به‌ثمر رسید.

کیلیان امباپه 17 می 2018 در ترکیب نهایی فرانسه برای جام جهانی 2018 روسیه قرار گرفت. امباپه اولین گل خود در جام جهانی را 21 ژوئن به‌ثمر رساند و با این گل به جوان‌ترین گل‌زن فرانسوی تاریخ جام جهانی تبدیل شد.

تاریخ فرانسه

جنگ های اول و دوم و نقش کشور فرانسه

 

تاریخ فرانسه

نقش فرانسه در جنگ های جهانی اول و دوم چه بود؟ گرچه فرانسه در طرف پیروز جنگ جهانی اول بود ، اما بیشترین خسارت های انسانی و مادی جنگ را متحمل شد و در پایان سال 1918 مصمم بود آلمان را از طریق سیستم های اتحاد و دفاع ضعیف نگه دارد ؛ با وجود این، فرانسه در اوایل جنگ جهانی دوم از آلمان نازی شکست خورد ؛ در سال 1940، نیروهای نازی به پاریس بی دفاع لشکر کشی کردند و مارشال هانری فیلیپ پتن یک آتش بس امضا کرد.

فرانسه به دو شمال اشغالی و جنوب اشغال نشده تقسیم شد ، پس از چهار سال ، ارتش متفقین فرانسه را در اوت 1944 آزاد کردند و یک دولت موقت به ریاست ژنرال شارل دوگل، رهبر زمان جنگ فرانسه آزاد تأسیس شد ؛ در سال 1946 دوگل استعفا داد و قانون اساسی جدید جمهوری چهارم را تشکیل داد که شامل یک حکومت پارلمانی بود که توسط یک سری از ائتلاف های حزبی کنترل می شد.

بر اساس این ترتیب دولتی ، فرانسه با پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و پیشروی یکپارچگی اروپایی ، گام های مهمی در ارتقای همکاری های بین المللی برداشت.

تحصیل در فرانسه

کشور فرانسه بهترین کشور برای ادامه تحصیل

 

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه ، رویایی دست یافتنی برای علاقه مندان کسب علم است ، تمامی دانشجویان علاقه مند به کشورهای اروپایی در همان جستجوی اولیه به نام کشور فرانسه به عنوان یکی از بهترین گزینه های ممکن در اروپا و جهان بر می خورند که خیال دانشجو را از تمامی جنبه های مهاجرت و تحصیل آسوده می سازد.

تمامی نظام های آموزشی دنیا همواره در تلاشند تا با ارائه امکانات و صرف بودجه های هنگفت جایگاه علمی خود را در سطح جهان ارتقا بخشیده و با جذب استعدادهای برتر به یک قطب علمی تبدیل شوند.

دولت فرانسه نیز از جمله کشورهای پیشرو در این زمینه بوده و سالانه با صرف مبلغی بالغ بر ۲۳ درصد از بودجه ملی خود ، کیفیت سیستم آموزشی را به یکی از بهترین ها در سطح جهان مبدل ساخته است ، همین مسئله موجب شده تا بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور از هیچ تلاشی برای رسیدن به پذیرش در این کشور دریغ نکنند.

فرانسه کشوری است که فارغ از هرگونه ملیت و تبعیض ، دانشجویان بین المللی را پذیرفته و این فرصت را به آنها می دهد تا به هر کالج و دانشگاهی که بخواهند برای تحصیل در مقطع دلخواهشان درخواست ارسال کنند.

یکی دیگر از مهترین فاکتورها در انتخاب کشور مقصد ، هزینه تحصیل در دانشگاه است که فرد باید قبل از هرگونه انتخاب و اقدام آن را به دقت مورد بررسی قرار دهد ؛ فرانسه از جمله کشورهایی است که امکان تحصیل به صورت رایگان را علاوه بر شهروندان خود برای دانشجویان بین المللی نیز فراهم ساخته و حتی دانشجویانی که موظف به پرداخت شهریه هستند نرخ کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی پرداخت می کنند.

در دانشگاه های دولتی معمولاً به اندازه 2۰۰ تا 25۰ یورو در هر ترم برای هزینه ثبت نام از دانشجویان دریافت می کنند که مبلغ ناچیزی به حساب می آید و اصلاً تحت عنوان شهریه بیان نمی شود.

همچنین گفتنی است که فرانسه از معدود کشورهای اروپایی می باشد که به دانشجویان ویزای همراه اعطا نموده و دانشجویان می توانند به همراه همسر و فرزندان خود در این کشور اقامت داشته باشند.

اشتراک گذاری در:

لینک های مفید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ثبت نام در خبرنامه

اخرین مطالب

اخرین بورسیه ها

بورسیه های Post-Doc موسسه Ifremer فرانسه

🎓نام بورسیه: بورسیه های Post-Doc موسسه Ifremer فرانسه برای رشته های ژئوفیزیک، اقلیم شناسی، زمین شناسی، اقیانوس شناسی، هیدرولوژی، سیسمولوژي و ژئوانفورماتیک 💠کشور اعطاکننده: فرانسه

Read More »

ثبت نام

Max. file size: 15 MB.
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .