دانشگاه ورشو بزرگترین و برترین دانشگاه لهستان در سال ۲۰۱۷ است. این دانشگاه برنامه های تحصیلی در رشته های علوم انسانی و اجتماعی، علوم طبیعی  و همچنین برنامه های میان رشته ای را ارائه می کند.

تعداد برنامه های ارائه شده به زبان انگلیسی در این دانشگاه رو به افزایش است و برنامه های تحصیلی به ۳۶ زبان زنده دنیا ارائه می شوند.

دانشگاه ورشو یک دانشگاه بنی المللی با هزاران دانشجو، محقق و استاد خارجی است که بسیاری از آنها در برنامه های اراسموس اروپا شرکت دارند.

قلب دانشگاه ورشو در پردیس اصلی و تاریخی آن در مرکز ورشو قرار دارد که شامل ساختمانهایی با قدمت بیش از از چهار قرن می شود. اما قدمت دانشگاه به سال ۱۸۱۶ میلادی بازمیگردد، هنگامی که به واسطه حکمی از سوی سزار روسیه- الکساندر اول- بنیان نهاده شد.

تاکنون پنج نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه ورشو برنده جایزه نوبل شده اند که از جمله آنها می توان به جوزق روتبلات فیزیکدان اشاره کرد. از جمله سایر فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه ورشو می توان فردریک چوبین- آهنگساز مشهور- را نام برد.

در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که ۹ درصد از آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. رتبه جهانی دانشگاه ورشو طبق رتبه بندی Times Higher Education ۶۰۰-۵۰۰ و طبقه رتبه بندی QS ۴۲۰-۴۱۱ می باشد. این دانشگاه رتبه ۱۰۱ ام جهان در رتبه بندی QS را برای رشته باستان شناسی به خود اختصاص می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *