دانشگاه کلتک

نام دانشگاه:

California Institute of Technology

کشور:

آمریکا

رنگینگ جهانی QS:

6

رنکینگ محلی QS:

6

سال تاسیس:

1891

تعداد دانشجویان:

2300 نفر

تعداد اعضای هیئت علمی:

130 نفر

نوع دانشگاه:

خصوصی

متوسط شهریه:

52506 دلار سالانه

وبسایت دانشگاه:

https://www.caltech.edu

California Institute of Technology

درباره دانشگاه کلتک کالیفرنیا

دانشگاه کلتک کالیفرنیا یک مؤسسه خصوصی است که در سال 1891 تأسیس شد. تعداد کل ثبت نام‌ها در مقطع کارشناسی 901 (پاییز 2020) است، دانشگاه caltech کالیفرنیا در حومه شهر است و وسعت محوطه دانشگاه 124 هکتار است. تقویم دانشگاهی موسسه فناوری کالیفرنیا بر اساس دوره سه ماهه تنظیم شده است. رنکینگ دانشگاه کلتک کالیفرنیا در سال2022 بهترین کالج‌ها، دانشگاه‌های ملی رتبه 9 است.

دانشگاه کلتک کالیفرنیا که بر علم و مهندسی تمرکز دارد، در پاسادنا کالیفرنیا تقریباً ۱۱ مایلی شمال شرقی لس آنجلس واقع شده است. زندگی اجتماعی و آکادمیک در دانشگاه کلتک آمریکا بر ۱۱ محل سکونت و خانه دانشجویی متمرکز است که موسسه آنها را “گروه‌های زندگی خودگردان” توصیف می کند. خانه‌های دانشجویی سنت تحسین برانگیز کلتک را در خود جای داده اند: شام‌هایی که توسط پیشخدمت‌های دانشجو سرو می شود.

فقط دانشجویان سال اول باید در محوطه دانشگاه زندگی کنند، اما بیش از 80 درصد دانشجویان برای هر چهار سال در خانه خود می مانند. کلتک دارای تعدادی تیم است که در کنفرانس ورزشی بین دانشگاهی کالیفرنیای جنوبی رقابت می کنند. بخش جدایی ناپذیر زندگی دانشجویی که مایه افتخار است، که حکم می‌کند “هیچ عضوی از جامعه Caltech نباید از هیچ عضو دیگری از جامعه Caltech استفاده ناعادلانه کند.”

علاوه بر تحصیل در مقطع کارشناسی، کلتک برنامه‌های تحصیلات تکمیلی برتر در زمینه مهندسی و حوزه های علمی از جمله زیست شناسی، شیمی، علوم کامپیوتر، علوم زمین، ریاضیات و فیزیک ارائه می دهد. دانشگاه caltech کالیفرنیا حجم قابل توجهی از تحقیقات را تولید و انجام می‌دهد و از مؤسساتی مانند ناسا، بنیاد ملی علوم و وزارت بهداشت و خدمات انسانی و غیره کمک‌های مالی دریافت می کند.

نزدیک به 90 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در حالی که مدرک خود را دریافت می کنند در تحقیقات مشارکت دارند. دانشگاه کلتک کالیفرنیا با موسسه فناوری ماساچوست، یکی دیگر از دانشگاه‌های علم و فناوری برتر را ارتباط نزدیک دارد. شرکت‌هایی مانند اینتل، Compaq و Hotmail توسط فارغ التحصیلان دانشگاه کلتک آمریکا تأسیس شده‌اند. فرانک کاپرا کارگردان مشهور سینما نیز از کالتک فارغ التحصیل شد.

پذیرش دانشگاه کلتک کالیفرنیا چقدر است؟

نرخ پذیرش دانشگاه کلتک آمریکا 7 درصدی است که نشان دهنده نرخ انتخاب شوندگان برای تحصیل در این موسسه فناوری است. نیمی از متقاضیانی که در مؤسسه فناوری کالیفرنیا پذیرفته شده اند دارای امتیاز SAT بین 1530 و 1580 یا نمره ACT آن‌ها 35 تا 36 هستند.

با این حال یک چهارم متقاضیان پذیرفته شده نمرات بالاتر از این محدوده و یک چهارم نمره پایین تر از این محدوده را کسب نموده‌اند. آخرین مهلت درخواست ۳ ژانویه و هزینه درخواست در موسسه فناوری کالیفرنیا ۷۵ دلار است.

مقامات پذیرش در مؤسسه فناوری کالیفرنیا معدل دانشجویان را یک فاکتور مهم تحصیلی می دانند. رتبه کلاس دبیرستان متقاضی در صورت وجود مهم و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. توصیه نامه‌ها برای مقامات پذیرش در موسسه فناوری کالیفرنیا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه خلاصه‌ای بصورت جدول پیرامون مهلت، هزینه درخواست و نیز نرخ پذیرش ارائه گردیده است:

مهلت درخواست ۳ ژانویه
هزینه درخواست ۷۵ دلار
نرخ پذیرش ۷%

شرایط پذیرش دانشگاه کلتک کالیفرنیا چیست؟

مصاحبه برای پذیرش در دانشگاه کلتک کالیفرنیا مورد نیاز نیست و توصیه هم نشده است. نمرات SAT/ACT باید تا 31 دسامبر ارسال گردد. برنامه های کاربردی موسسه فناوری کالیفرنیا را بررسی و تصمیم خود را نهایی کنید. و در آخر درخواست خود را ثبت نمایید. همچنین برای دانشجویان داخلی و دانشجویان بین المللی یک فرم درخواست ارائه گردیده است. دانشگاه caltech کالیفرنیا طرحی برای پذیرش مشروط ارائه نکرده است.

همچنین یک فرم درخواست برای اقدامه اولیه در دسترس دانشجویان قرار داده است.آزمون نمره تافل (کاغذی)، آزمون نمره تافل اینترنتی، تست میشیگان، نمره آزمون آیلتس، نمره آزمون SAT و آزمون ACT و مبلغی به عنوان پیش پرداخت در اختیار دانشجویان قرار داده است. همچنین تافل به جای SAT یا ACT پذیرفته نمی شود.

تعداد اساتید و دانشجویان دانشگاه کلتک کالیفرنیا

نسبت دانش‌آموز به استاد در مؤسسه فناوری کالیفرنیا ۳:۱ است و این مدرسه ۶۶.۷ درصد کلاس‌های خود را با کمتر از ۲۰ دانشجو برگزار می‌نماید. محبوب ترین رشته‌ها در موسسه فناوری کالیفرنیا عبارتند از: علوم کامپیوتر و اطلاعات و خدمات پشتیبانی. مهندسی؛ علوم فیزیکی؛ ریاضیات و آمار; علوم زیستی و زیست پزشکی; و مطالعات چند رشته ای / بین رشته ای. میانگین نرخ ماندگاری دانشجوی سال اول، شاخصی از رضایت دانشجویان، ۹۷ درصد است.

گرایش‌های محبوب دانشگاه کلتک کالیفرنیا

ده رشته محبوب برای فارغ التحصیلان ۲۰۲۰ در ادامه آورده شده است.

کامپیوتر و علوم اطلاعات و خدمات پشتیبانی ۳۵%
مهندسی ۲۶%
علوم فیزیکی ۲۴%
ریاضیات و آمار ۸%
علوم زیستی و زیست پزشکی ۷%
مطالعات چند رشته ای / بین رشته ای ۱٪

California Institute of Technology
برنامه‌های آکادمیک ارائه شده در دانشگاه کلتک کالیفرنیا

برنامه‌های آکادمیک لیسانس، فوق لیسانس، دکتری – پژوهشی ارائه گردیده است. همچنین دانشگاه کلتک آمریکا طرح‌ها و برنامه‌هایی برای دانشجویانی که متقاضی بورسیه تحصیلی هستند، ارائه نموده است.

همچنین موسسه فناوری کالیفرنیا برنامه‌های تحصیلی ترکیبی و همکاری با دانشگاه‌ها و موسسات دیگر نیز فراهم نموده است. که دانشجویان بین المللی فرصت بهره‌مندی از این دوره‌های مشارکتی را خواهند داشت. در ادامه لیستی از این دانشگاه‌ها و کالج‌ها آورده شده است.

 • کالج Bowdoin; برین ماور; کالج گرینل؛ کالج هاورفورد؛ کالج Holyoke;
 • کالج رید; کالج اسپلمن؛ دانشگاه وسلیان؛ کالج ویتمن
 • کالج اوبرلین؛ کالج غربی; دانشگاه اوهایو وسلیان؛ کالج پومونا؛

مشارکت دانشجویان در برنامه‌های تحصیلی ویژه ارائه شده در دانشگاه کلتک کالیفرنیا

مشارکت دانشجویان در پروژه‌های تحقیقاتی خلاق در مقطع کارشناسی حدود ۹۰ درصد بوده است. و حدود ۱۷٪ سال اولی هستند. نسبت دانشجو به استاد موسسه فناوری کالیفرنیا۳:۱ است. توزیع جنسیتی اساتید در برنامه‌های تمام وقت بصورت مرد ۷۶.۲% و زن ۲۳.۸% است. توزیع جنسیتی اعضای هیئت علمی در دوره‌های پاره وقت مرد بصورت ۷۳.۱% و زن ۲۶.۹% است.  برخی کلاس‌ها با کمتر از ۲۰ دانشجو حدود ۶۶.۷% است. برگزاری کلاس‌ها با ۲۰-۴۹ دانشجو حدود ۲۴.۷ درصد است و برگزاری کلاس یا بیش از ۵۰ دانشجو حدود ۸.۶ درصد می‌باشد.

شهریه دانشگاه کلتک کالیفرنیا چقدر است؟

شهریه موسسه فناوری کالیفرنیا ۵۸۶۸۰ دلار است. در مقایسه با هزینه متوسط شهریه برای دانشجویان بومی که ۴۱۲۸۱ دلاری است، این میزان شهریه برای دانشجویان بین المللی گران‌تر است. این ارقام شامل شهریه و هزینه است که به آن قیمت برچسب نیز گفته می شود. هزینه ها بر اساس مؤسسه متفاوت است و ممکن است خدمات کتابخانه، امکانات سالن بدنسازی دانشجویی، مراکز دانشجویی، منابع فناوری و مراکز بهداشتی پردیس را تأمین مالی کند.

همانطور که در حال مقایسه هزینه‌های مؤسسات مختلف هستید، هزینه کل و قیمت خالص را نیز در نظر بگیرید. کل هزینه، قیمت برچسب، به اضافه هزینه اتاق و غذا، کتاب و لوازم، و هزینه های حمل و نقل و شخصی است. در موسسه فناوری کالیفرنیا کل هزینه‌ها معادل ۷۷۷۱۸ دلار است. قیمت خالص میانگین هزینه دانشگاه پس از کاهش کمک هزینه و کمک هزینه تحصیلی از کل هزینه است که برای دانشجویان متوسط دریافت کننده کمک‌های تحصیلی برابر با ۲۷,۹۱۲ دلار است.

بورسیه دانشگاه کلتک کالیفرنیا

بورسیه‌ها نوعی بودجه هستند که نیازی به بازپرداخت آن ندارید. دو نوع بورسیه یکی بر اساس نیازمندی دانشجو و دیگری بر اساس شایستگی دانشجو اعطا می‌شود. بورسیه‌های مبتنی بر نیاز، وضعیت مالی دانشجو را در نظر می گیرند. بورسیه های مبتنی بر شایستگی به دانشجویان برای پیشرفت تحصیلی یا ورزشی اعطا می‌گردد. همچنین ممکن است بر اساس مشارکت در خدمات اجتماعی، سرگرمی‌ها یا ویژگی‌های منحصر به فرد، پیشینه شخصی خود، یا کارفرما یا وابستگی نظامی والدین، واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی باشید.

برخی از دانشجویان به اندازه کافی برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی خود از بورسیه دریافت می‌کنند. انواع بورسیه‌ها و کمک های مالی موجود در موسسه فناوری کالیفرنیا را با مراجعه به وبسایت رسمی دانشگاه می‌توانید ملاحظه نمایید.

آیا امکان کار حین تحصیل در دانشگاه کلتک کالیفرنیا وجود دارد؟

کار در موسسه می تواند به کاهش بار وام‌های دانشجویی شما کمک کند. موسسات برای کسانی که واجد شرایط هستند، برنامه‌های تحصیلی و کار و برای دانش آموزانی که به دنبال کسب درآمد در اوقات فراغت خود هستند، مشاغل دانشگاهی ارائه می دهند. برخی از موسسات دانشجویان را با موقعیت‌های تحصیلی کار مطابقت می‌دهند، در حالی که برخی دیگر از آنها می‌خواهند که مانند هر شغل دیگری برای این موقعیت‌ها درخواست دهند.

جستجوی شغل خود را با بررسی اینکه آیا کالج شما دارای تابلوهای شغلی حضوری یا آنلاین است، آغاز کنید. برای کمک به یافتن شغلی مرتبط با رشته و علایق خود، با اساتید، دانشجویان دیگر یا مشاوران شغلی صحبت کنید و از آن‌ها کمک بخواهید.

نوآوری‌های دانشگاه کلتک کالیفرنیا

Caltech یک موسسه تحقیقاتی و آموزشی مشهور جهانی است که بر علم و مهندسی متمرکز شده است، جایی که اساتید و دانشجویان دانش جدید دنیای ما را دنبال می کنند و انواع پیشرفت‌های جسورانه و نوآورانه‌ای را جستجو می کنند که آینده ما را متحول کنند. مشارکت های علمی، مهندسی و فناوری اعضای هیئت علمی و فارغ التحصیلان Caltechs به رسمیت شناخته شده‌اند، از جمله جوایز نوبل، مدال های ملی فناوری و نوآوری، و مدال های ملی علم.

هر سال تقریبا 140 حق ثبت اختراع به اعضای هیئت علمی Caltech اعطا می شود. اعضای هیئت علمی و فارغ‌التحصیلان آن بیش از 130 شرکت را از سال 1995 راه‌اندازی کرده‌اند. 300 عضو هیئت علمی استاد دانشگاه Caltechs برنامه درسی دقیق علوم و مهندسی را برای تقریباً 1000 دانشجوی کارشناسی و 1300 دانشجوی کارشناسی ارشد ارائه می‌دهند که یکی از پایین‌ترین نسبت‌های دانشجو به دانشکده در بین دانشجویان زیر لیسانس است.

نشان دهنده رده بالای فارغ التحصیلان دبیرستان است – 98 درصد آنها در دهمین کلاس ارشد خود قرار دارند. Caltech بسته های کمک مالی سخاوتمندانه ای را ارائه می دهد تا اطمینان حاصل شود که آموزش Caltech برای همه دانشجویان قابل دسترسی است. بیش از نیمی از دانشجویان Caltech کمک‌های مالی نیازمندی دریافت می کنند.

امکانات و تاسیسات دانشگاه کلتک کالیفرنیا

زندگی دانشجویی در دانشگاه Caltech حول هشت خانه دانشگاهی می چرخد، که هر یک از آنها شخصیتی متمایز و دارای سنت های منحصر به فردی دارند. مجموعه دانشجویی caltech در کل دارای سابقه طولانی در برنامه ریزی و انجام تفریحات مفصل در دانشگاه و در سراسر کشور است.

این مؤسسه آزمایشگاه پیشرانش جت (JPL) را برای ناسا مدیریت می‌کند و دارای تأسیسات تحقیقاتی در مقیاس بزرگ مانند آزمایشگاه لرزه‌شناسی – یکی از مهمترین مراکز جهان برای تحقیقات ژئوفیزیکی – و شبکه جهانی رصدخانه‌های نجومی است که شامل رصدخانه پالومار و رصدخانه WM Keck است.

California Institute of Technology

رشته‌های دانشگاه کلتک کالیفرنیا

دانشگاه caltech کالیفرنیا در مجموع دارای بخش‌های اصلی زیر می‌باشد.

 • بخش زیست شناسی و مهندسی بیولوژیکی
 • بخش شیمی و مهندسی شیمی
 • بخش مهندسی و علوم کاربردی
 • بخش زمین شناسی و علوم سیاره ای
 • بخش علوم انسانی و اجتماعی
 • بخش فیزیک، ریاضیات و نجوم

در زیر گزینه ها و افراد خردسال در دسترس دانشجویان کارشناسی Caltech آمده است. برای جزئیات در مورد الزامات خاص، به کاتالوگ دوره Caltech در وبسایت این دانشگاه مراجعه کنید.

 • ریاضیات کاربردی و محاسباتی
 • فیزیک کاربردی
 • فیزیک نجومی
 • مهندسی زیستی
 • زیست شناسی
 • تجارت، اقتصاد و مدیریت
 • مهندسی شیمی
 • علم شیمی
 • سیستم های محاسباتی و عصبی
 • علوم کامپیوتر
 • اقتصاد
 • مهندسی برق
 • مهندسی و علوم کاربردی
 • انگلیسی
 • ژئوبیولوژی
 • ژئوشیمی
 • زمين شناسي
 • ژئوفیزیک
 • تاریخ
 • تاریخ و فلسفه علم
 • اطلاعات و علوم داده
 • علم مواد
 • ریاضیات
 • مهندسی مکانیک
 • فلسفه
 • فیزیک
 • علوم سیاره ای
 • علوم سیاسی
 • خردسالان
 • هوافضا
 • علم شیمی
 • علوم کامپیوتر
 • سیستم های کنترل و دینامیک
 • انگلیسی
 • علوم و مهندسی محیط زیست
 • سیستم های زمین شناسی و سیاره ای
 • تاریخ
 • تاریخ و فلسفه علم
 • اطلاعات و علوم داده
 • فلسفه
 • مکانیک سازه

چگونه برای اپلای دانشگاه کلتک کالیفرنیا اقدام کنیم؟

در حالی که بخش‌های زیادی وجود دارد که در یک برنامه کالج قرار می‌گیرند، شما باید فقط روی چند چیز مهم تمرکز کنید:

 • الزامات معدل
 • الزامات تست، از جمله الزامات SAT و ACT
 • الزامات برنامه
 • الزامات معدل کلتک

بسیاری از مدارس حداقل معدل مورد نیاز را مشخص می کنند، اما اغلب این حداقل برای ارسال درخواست بدون رد شدن فوری است.شرط معدلی که واقعاً مهم است معدلی است که برای شانس واقعی ورود به آن نیاز دارید. برای این ما به میانگین معدل مدرسه برای دانشجویان فعلی آن نگاه می کنیم.

(اکثر مدارس از معدل ۴.۰ استفاده می کنند، اگرچه برخی از آنها معدل بدون ارزیابی را گزارش می کنند. این مدرسه میانگین معدل خود را به طور رسمی گزارش نکرده است، اما ما در اینجا با استفاده از داده‌های بیش از ۱۰۰۰ مدرسه آن را برآورد کرده ایم.)

با معدل 4.19، دانشگاه Caltech کالیفرنیا از شما می خواهد که در صدر کلاس خود باشید. برای رقابت با سایر متقاضیان در تمام کلاس های خود تقریبا به A مستقیم نیاز دارید. علاوه بر این، شما باید در کلاس‌های سخت و پر چالش دوره‌های AP یا IB  شرکت کنید تا نشان دهید که تحصیلات دانشگاهی در سطح کالج است.

اگر در حال حاضر دانشجو یا ارشد هستید، تغییر معدل شما در زمان درخواست‌های کالج دشوار است. اگر معدل شما کمتر از میانگین 4.19 باشد، برای جبران آن به نمره SAT یا ACT بالاتری نیاز دارید. این به شما کمک می کند تا به طور موثر با سایر متقاضیانی که معدل بالاتری نسبت به شما دارند رقابت کنید.

California Institute of Technology

الزامات  SATبرای دانشگاه کلتک کالیفرنیا چیست؟

بسیاری از مدارس می گویند که امتیاز SAT ندارند، اما حقیقت این است که یک الزام SAT پنهان وجود دارد. این بر اساس میانگین نمره مدرسه است.

تجزیه و تحلیل امتیاز SAT  موسسه فناوری کالیفرنیا (SAT جدید 1600) نشان می‌دهد که امتیاز 25 درصد New SAT 1530 و درصد 75 امتیاز New SAT 1570 است. به عبارت دیگر، 1530 در New SAT شما را زیر میانگین قرار می دهد، در حالی که 1570 شما را به بالاتر از حد متوسط می رساند.

در اینجا به تفکیک نمرات SAT جدید بر اساس بخش آمده است:

بخش میانگین ۲۵ درصدی ۷۵ درصدی
ریاضی ۷۹۵ ۷۹۰ ۸۰۰
ریدینگ رایتینگ ۷۵۰ ۷۴۰ ۷۶۰
کامپوزیت ۱۵۴۵ ۱۵۳۰ ۱۵۷۰

الزامات  ACT برای دانشگاه کلتک کالیفرنیا چیست؟

درست مانند SAT، Caltech احتمالاً محدودیت ACT سختی ندارد، اما اگر امتیاز خیلی پایینی کسب کنید، برنامه درخواستی شما مورد قبول واقع نخواهد شد.

میانگین نمره ACT در موسسه فناوری کالیفرنیا 36 است. این امتیاز Caltech را برای امتیازات ACT بسیار رقابتی می کند.

شرایط پذیرش دانشگاه کلتک کالیفرنیا

نرخ پذیرش ۶٪
مجموع درخواست‌ها ۸۳۶۷
میانگین نمره آزمون SAT ۱۵۳۰-۱۵۶۰
ریدینگ SAT ۷۴۰-۷۶۰
ریاضی SAT ۷۹۰-۸۰۰
تعداد دانشجویان در حال ارسال SAT ۷۹٪
میانگین نمره آزمون ACT ۳۵-۳۶
انگلیسی ACT ۳۵-۳۶
ریاضی ACT ۳۵-۳۶
رایتینگ ACT ۸-۱۰
تعداد دانشجویان در حال ارسال ACT ۴۲٪

مهلت پذیرش دانشگاه کلتک کالیفرنیا

در ددلاین و مهلت‌های ثبت درخواست در دانشگاه کلتک آمریکا لیست شده است.

ددلاین اپلیکیش یا درخواست ۳ ژانویه
مهلت اقدام اولیه ۱ نوامبر
هزینه اپلیکیشن (البته بسته به برنامه ممکن است برای هر دانشجو متفاوت باشد حتما سایت دانشگاه را ملاحظه بفرمایید) ۷۵ دلار

درباره دانشگاه هاروارد مطالعه کنید

اشتراک گذاری در:

لینک های مفید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ثبت نام در خبرنامه

اخرین مطالب

language

[ld_quiz quiz_id=”15903″] [LDAdvQuiz 2] [LDAdvQuiz_toplist 2]

Read More »

مهاجرت به کشور کانادا

مقاله پیشِ رو، راهنمای کامل مهاجرت به کشور کانادا در سال 2022 است که با استفاده از دقیق‌ترین و جدیدترین اطلاعات و آمار مهاجرتی و از منابع موثق و معتبر تهیه شده است. کانادا یکی از کشورهای توسعه‌یافته و مهاجرپذیر است که تقریباً 22 درصد جمعیت آن را مهاجران تشکیل می‌دهند. سوال‌های زیادی در خصوص

Read More »

اخرین بورسیه ها

بورسیه های Post-Doc دانشگاه ایکس مارسی فرانسه

🎓نام بورسیه: بورسیه های Post-Doc دانشگاه ایکس مارسی فرانسه برای رشته های ریاضیات کاربردی، پردازش تصویر، پردازش سیگنال، هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، شبکه های عصبی مصنوعی و پایگاه های داده 💠کشور اعطاکننده: فرانسه 💠سازمان اعطاکننده: دانشگاه ایکس مارسی (Aix-Marseille Université) ♦️ دانشگاه ایکس مارسی یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در جنوب فرانسه است که قدمت آن

Read More »

بورسیه های Post-Doc موسسه Ifremer فرانسه

🎓نام بورسیه: بورسیه های Post-Doc موسسه Ifremer فرانسه برای رشته های ژئوفیزیک، اقلیم شناسی، زمین شناسی، اقیانوس شناسی، هیدرولوژی، سیسمولوژي و ژئوانفورماتیک 💠کشور اعطاکننده: فرانسه 💠سازمان اعطاکننده: Ifremer – French Research Institute for Exploitation of the Sea️ GIGA ♦ Ifremer یک موسسه تحقیقاتی واقع در فرانسه است که به پیشتازی در تحقیقات اقیانوس شناسی شهرت دارد.

Read More »

برترین دانشگاه ها

آکسفورد

  معرفی دانشگاه آکسفورد آکسفورد دانشگاهی مشهور، منحصر به فرد و تاریخی است. این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین دانشگاه در دنیای انگلیسی زبان، برای ۹ قرن متوالی فعالیت داشته است. عملا هیچ تاریخ مشخصی برای سال تاسیس دانشگاهOxford  وجود ندارد، اما قدمت تدریس و اینکه دانشگاه آکسفورد چه رشته هایی دارد به سال 1096

Read More »

دانشگاه کلتک

درباره دانشگاه کلتک کالیفرنیا دانشگاه کلتک کالیفرنیا یک مؤسسه خصوصی است که در سال 1891 تأسیس شد. تعداد کل ثبت نام‌ها در مقطع کارشناسی 901 (پاییز 2020) است، دانشگاه caltech کالیفرنیا در حومه شهر است و وسعت محوطه دانشگاه 124 هکتار است. تقویم دانشگاهی موسسه فناوری کالیفرنیا بر اساس دوره سه ماهه تنظیم شده است.

Read More »

تماس با ما

Scroll to Top
اسکرول به بالا