دانشگاه پکینگ بهترین دانشگاه چین برای تحصیل در رشته پزشکی است. همچنین این دانشگاه رتبه ۱۲ام در بین برترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در رشته پزشکی و سایر رشته های مرتبط را دارد و در آخرین رتبه بندی ۲۰۱۷ برترین دانشگاه های جهان، رتبه ۲۹ام را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه پکینگ یک عضو لیگ C9 است که معادل Ivy League در ایالات متحده امریکا می باشد و اغلب در بین برترین موسسات آموزش عالی در چین قرار دارد. این دانشگاه تنها افراد نخبه را می پذیرد و آزمونهای ویژه ای برای گزینش دانشجویان خود در نظر گرفته است.

در سال ۱۸۹۸ دانشگاه پکینگ به عنوان اولین دانشگاه ملی چین تاسیس شد و از همان آغاز رشته های تحصیلی متنوعی را ارائه می کرد. امروزه، پردیس ۲۷۴ هکتاری این دانشگاه در پکن قرار دارد و میزبان دانشجویانی از اقصی نقاط جهان می باشد.

دانشگاه پکینگ نقشی حیاتی در مدرن سازی چین داشته است و تمرکز خود بر پیشرفت و علم را همواره حفظ کرده است. این دانشگاه در سال ۲۰۰۰ با دانشگاه پزشکی پکن ادغام شد و اکنون دارای گستره وسیعی از رشته های پزشکی می باشد.

این دانشگاه علاوه بر پزشکی و دندانپزشکی، رشته های دیگری مانند مهندسی، ریاضیات، اقتصاد و علوم کامپیوتر را نیز ارائه می کند. دانشگاه پکینگ دارای تقریبا ۴۳ هزار دانشجوست که ۱۵ درصد آن ها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.