نوین بورسیه

آکسفورد

نام دانشگاه:

کشور:

رنگینگ جهانی QS:

رنکینگ محلی QS:

سال تاسیس:

تعداد دانشجویان:

تعداد اعضای هیئت علمی:

نوع دانشگاه:

متوسط شهریه:

وبسایت دانشگاه:

oxford

 

معرفی دانشگاه آکسفورد

آکسفورد دانشگاهی مشهور، منحصر به فرد و تاریخی است. این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین دانشگاه در دنیای انگلیسی زبان، برای ۹ قرن متوالی فعالیت داشته است. عملا هیچ تاریخ مشخصی برای سال تاسیس دانشگاهOxford  وجود ندارد، اما قدمت تدریس و اینکه دانشگاه آکسفورد چه رشته هایی دارد به سال 1096 بر می گردد. کالج‌های دانشگاه آکسفورد لندن؛ بالیول و مرتون که بین سال‌های 1249 تا 1264 تأسیس شدند، قدیمی‌ترین کالج‌ها هستند. سی و نه کالج در University of Oxford وجود دارد که از نظر مالی مستقل و خودگردان هستند، اما به نوعی به سیستم فدرال دانشگاه مرکزی وصل هستند. همچنین شش سالن خصوصی وجود دارد که شبیه به کالج ها هستند با این تفاوت که کوچکتر هستند و توسط فرقه های مسیحی خاص تاسیس شده اند. کالج های انگلستان جوامع دانشگاهی هستند که دانشجویان و محققان را از رشته‌ ها، فرهنگ‌ ها و کشورهای مختلف گرد هم می‌آورند. دانشگاه مرکزی از بخش های مختلفی از جمله بخش های دانشگاهی و اداری، کتابخانه ها و موزه ها تشکیل شده است.

تقریباً 100 بخش اصلی دانشگاهی وجود دارد که توسط چهار دانشکده اصلی نظارت و رهبری می شوند؛ علوم پزشکی، علوم ریاضی، فیزیک، علوم انسانی و اجتماعی. هر بخش تدریس و تحقیق را در زمینه موضوعی متفاوتی از انسان شناسی تا جانورشناسی سازماندهی می کند. همچنین بسیاری از مراکز تحقیقاتی تخصصی کوچکتر و بخش های فرعی وجود دارد. دپارتمان آموزش مداوماً دوره ها و برنامه های پاره وقت و انعطاف پذیر را برای بزرگسالان ارائه می دهد. هر ساله بیش از 1000 دوره شامل کلاس های هفتگی، دوره های آنلاین، دوره های روزانه، آموزش های آخر هفته و تابستانی، دوره های تحصیل کارشناسی ارشد انگلستان و دوره های توسعه حرفه ای با گواهینامه معتبر ارائه می دهد.

 

دانشگاه آکسفورد کجاست

دانشگاه آکسفورد انگلیس (University of Oxford) واقع در شهر آکسفورد (مرکز شهرستان آکسفوردشایر) در قسمت جنوبی کشور انگلستان است. این شهر حدوداً 150000 نفر جمعیت دارد و فاصله آن تا پایتخت تقریباً نود کیلومتر (حدود 1.5 ساعت) می باشد. این شهر یک شهر کاملاً دانشجویی می باشد و شرایط زندگی بسیار برای دانشجویان مهیا است. این شهر بیشتر به خانه دانشگاه آکسفورد مشهور و معروف است. پردیس ها و ساختمان های دانشگاه در سرتاسر شهر پراکنده هستند.

 

پردیس دانشگاه آکسفورد انگلیس

دانشگاه Oxford پردیس مرکزی ندارد. درعوض، به کالج ‌ها و بخش‌ های مختلف در نقاط مختلف شهر تقسیم شده است. از آن جایی که دانشگاه آکسفورد شامل پردیس های مختلف نیست؛ بنابراین همه دانشکده ها، دپارتمان ها و کالج ها در یک محل قرار ندارد. این دانشگاه از بسیاری ساختمان ‌های مختلف، از جمله بخش‌های دانشگاهی، کالج‌ها و سالن‌های اختصاصی یا عمومی که در اطراف مرکز آکسفورد واقع شده‌اند، تشکیل شده است. شما این فرصت را خواهید داشت که برای یکی از 35 کالج مقطع کارشناسی درخواست دهید. کالج ها بسیار شبیه تالارهای اقامتی در دانشگاه ها هستند و جایی هستند که شما در آن زندگی می کنید و وعده های غذایی خود را میل می نمایید. (حداقل برای سال اول).

شرایط ورود به دانشگاه آکسفورد در مقطع کارشناسی

دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) در سرتاسر جهان به عنوان یک موسسه آموزش عالی معتبر و قدر شناخته شده است. در حال حاضر بیش از 24000 دانشجو از بیش از 140 کشور در جهان در حال تحصیل در این دانشگاه هستند و همه سال میزان متقاضیان تحصیل و اپلای دانشگاه اکسفورد افزایش می یابد. ورود به چنین دانشگاهی جدا از نیاز به تمکن مالی، پشتوانه و حمایت مالی مناسب شرایط خاص خود را نیز دارد. به عنوان مثال دانش آموزان ایرانی مستقیم نمی توانند برای اخذ پذیرش از این دانشگاه درخواست دهند. در نتیجه علاوه بر داشتن مدرک دیپلم دوازده ساله لازم است که قطعاً و حتماً دوره های A-LEVEL را در خاک انگلستان بگذرانند. حدود 21 درصد از دانشجویان دانشگاه از اتباع بین المللی هستند.

شرایط ورود به دانشگاه آکسفورد در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط ورود به دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان ایرانی اندکی متفاوت تر از شرایط کلی پذیرش این دانشگاه است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه Oxford لازم است که دانشجو حتماً اصل مدرک کارشناسی (باید حداقل سه ساله باشد) را با نمره 18 از 20 بتواند به دانشگاه ارائه دهد. آزمون ورودی دانشگاه آکسفورد را در دپارتمان هایی که دادن آزمون شرط ورود آن هاست پشت سر بگذارند. مدرک زبان مد نظر دانشگاه را ارائه نمایند و قطعاً می بایست توصیه نامه و انگیزه نامه قوی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه را بتوانند ارائه کنند. دوره تحصیلی یک یا دو ساله خواهد بود.

شرایط پذیرش دانشگاه آکسفورد در مقطع دکترا

برای اقدام به اخذ پذیرش دانشگاه آکسفورد در مقطع دکترا و دوره تحصیلات تکمیلی دانشجویان ایرانی می بایست اصل مدرک کارشناسی ارشد (حتماً باید دو ساله باشد) خود را با حداقل امتیاز معدل کل 16 از 20 نمره (در برخی رشته ها معدل می بایست بالای 18 باشد) به دانشگاه ارائه دهد. به صورت کلی اخذ پذیرش برای تمام برنامه های دکترا کاملاً بر اساس شایستگی های علمی متقاضیان در نظر گرفته می شود. ضمناً دانشجو می بایست حتماً تایید و نظر مثبت یک استاد راهنما را روی طرح توجیهی رساله دکترای خود داشته باشد و بتواند از پس مصاحبه ایشان برآید. طول دوره نیز به صورت فشرده و تمام وقت سه ساله می باشد.

آزمون ورودی دانشگاه آکسفورد

بسیاری از دپارتمان های University of Oxford برای رشته های خود آزمون های اختصاصی در نظر گرفته اند که دانشجویان می بایست برای اخذ پذیرش در حین تکمیل فرآیند اپلای دانشگاه اکسفورد ابتدا به ساکن از سد این آزمون ها با موفقیت گذر کنند. البته که جزییات مربوط به شرایط ورود، آزمون ورودی و سایز جزییات تحصیل در این رشته ها را متقاضیان می بایست در سایت دانشگاه آکسفورد بررسی و رصد کنند. در لیست ذیل عناوین رشته هایی که آزمون ورودی دارند را می توانید ملاحظه نمایید.

آزمون ورودی دانشگاه آکسفورد

عنوان رشتهعنوان آزمون
پزشکی و گرایش های اصلی مرتبطآزمون پذیرش پزشکی (BMAT)
زبان انگلیسی و تمامی گرایش ها با این عنوانآزمون پذیرش زبان انگلیسی (ELAT)
ادبیات و زبان های مدرنآزمون پذیرش زبان های مدرن (MLAT)
تاریخ شرق و شرق شناسیآزمون استعداد زبان های شرقی (OLAT)
علوم، ریاضیات، علوم کامپیوتر، ریاضیات و فلسفه و آمارآزمون پذیرش ریاضی (MAT)
اقتصاد و مدیریتارزیابی مهارت های تفکر (TSA)
علوم مهندسی، مواد، فیزیک، فیزیک و فلسفهآزمون استعداد فیزیک (PAT)
زبان های اروپایی و خاورمیانه ایآزمون پذیرش زبان های مدرن (MLAT)

آزمون استعداد زبان های شرقی (OLAT)

تاریخ و تمامی گرایش های مرتبط با این عنوانآزمون استعداد تاریخ (HAT)
شرق شناسی، دین و شرق شناسیآزمون استعداد زبان های شرقی (OLAT)

(بسته به گزینه های دوره)

فلسفه و الهیاتآزمون فلسفه

مدارک و شرایط پذیرش دانشگاه آکسفورد

درخواست پذیرش از دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) مستلزم رعایت و ارائه تمامی شروط و مدارک مد نظر این دانشگاه به نحو کاملاً دقیقی است. چرا که تعداد افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه آکسفورد را دارند بسیار زیاد هستند و همین مطلب در کنار اعتبار و رنک بسیار بالای دانشگاه، روند پذیرش را بسیار رقابتی می کند. خبر خوب این است که روند درخواست برای همه دانشجویان یکسان است و هیچ سهمیه بین المللی برای هیچ یک از دوره ها به جز رشته پزشکی وجود ندارد. برای درخواست پذیرش از دانشگاه آکسفورد لازم است که به ددلاین های ثبت نام دقت ویژه داشته باشید. حتماً می بایست مدرک زبان و اصل مدرک تحصیلی خود را ارائه دهید. همانطور که ذکر نمودیم مدرک پایان تحصیلات مدرسه در ایران مورد قبول آکسفورد نبوده و متقاضیان ایرانی می بایست حتماً یک دوره کالج را در انگلستان بگذرانند. بسیاری از رشته ها آزمون ورودی و مصاحبه دارد و بسیاری از رشته ها (موسیقی، معماری،..) نیز نیاز به حداقل سه نمونه کار حرفه ای برای ارائه به داوران دارند. در نتیجه متقاضیان می بایست به دقت شرایط تحصیل در رشته مد نظر خود را به صورت مستقیم در سایت دانشگاه آکسفورد رصد نمایند.

oxford

مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه آکسفورد انگلستان

ارائه مدرک زبان برای دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) از جمله مدارک و شرایط الزامی می باشد. تنها کسانی از ارائه مدرک زبان معاف هستند که مقطع تحصیلی پیشین خود را در آکسفورد به اتمام رسانیده باشند. حداقل مدرک زبان برای دوره کارشناسی و مقاطع پایین تر آیلتس 7 (هر بند اسکور حداقل 6.5) یا تافل IBT 100 می باشد. در تمامی مقاطع بالاتر حداقل نمره زبان مورد نیاز آیلتس 7.5 (هر بند اسکور حداقل 7) یا تافل حداقل 110 لازم است. همانطور که ذکر نمودیم این حداقل نمره مورد نیاز برای متقاضیان است و از آن جا که شرایط تحصیل و پذیرش در دانشگاه آکسفورد انگلستان بسیار رقابتی است هر چه شرایط متقاضیان بهتر باشد شانس آن ها برای شرایط ورود به دانشگاه آکسفورد بیشتر خواهد شد.

ددلاین اپلای دانشگاه آکسفورد

سال تحصیلی در دانشگاه آکسفورد به سه ترم و سه بازه تعطیلات رسمی تقسیم می شود. در هر ترم تحصیلی، دانشجویان یک “ترم کامل” هشت هفته ای دوره اصلی تدریس خواهند داشت. شروع ترم ها به ترتیب؛ ژانویه تا مارس، آپریل تا ژوئن و اکتبر تا دسامبر می باشد. دانشجویان موظف هستند تا یک هفته پیش از شروع ترم در آکسفورد حاضر باشند. به این هفته اصطلاحاً هفته صفر گفته می شود. سه تعطیلات بین سه ترم به عنوان تعطیلات شناخته می شود: تعطیلات کریسمس، تعطیلات عید پاک و تعطیلات طولانی تابستان. معمولاً دانشجویان در طول این تعطیلات باید محل اقامت کالج را ترک کنند، بنابراین بسیاری از دانشجویان به سفر رفته یا به خانه برمی گردند.

دانشکده های دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد لندن 4 دپارتمان اصلی دارد که هر یک دانشکده ها و زیر گروه های مربوط به خود را اداره می کنند. این چهار دپارتمان عبارت اند از؛ علوم انسانی، ریاضی-فیزیک و علوم زیستی، علوم پزشکی و علوم اجتماعی. شش بخش دیگر شامل؛ موزه اشمولین (Ashmolean Museum)، کتابخانه های بودلیان (Bodleian Libraries)، باغ گیاه شناسی، موزه تاریخ علم، موزه تاریخ طبیعی و موزه پیت ریورز (Pitt Rivers Museum) می باشند.

دانشکده پزشکی آکسفورد

سن دانشکده پزشکی آکسفورد به بیش از 900 سال می رسد و رتبه آن در خاک بریتانیا دوم کشوری است. به صورت کلی نیز دپارتمان پزشکی دانشگاه آکسفورد همواره جز ده دانشگاه برتر جهان قرار داشته است. این دانشگاه یک دوره 6 ساله استاندارد را به دانشجویان ارائه می دهد که در آن سه سال اول دوره عمومی و سه سال دوم به دوره بالینی و عملی اختصاص دارد. بسیار مهم است که متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلیس اشتیاق به یادگیری نشان دهند. به این دلیل که برای اخذ این مدرک پزشکی حداقل 6 سال دوره تحصیلی سخت را پیش رو خواهند داشت و همچنین به این دلیل که رشته پزشکی به طور کلی مستلزم یادگیری مادام‌العمر برای توسعه اطلاعات و کسب موفقیت است. توانایی علمی و اشتیاق به یادگیری، داشتن شخصیتی همدل و همچنین مهارت های ارتباطی خوب از جمله عوامل کلیدی در روحیات یک پزشک هستند که توسط تیم ارزیابی دانشگاه Oxford همواره در نظر گرفته می‌شوند.

شرایط ورود به دانشگاه آکسفورد پزشکی

شرایط پذیرش دانشگاه پزشکی آکسفورد اندکی متفاوت از سایر رشته های تحصیلی در این دانشگاه معتبر است. پیشتر ذکر کردیم که برای هیچ یک از رشته ها و دوره های تحصیلی هیچ سهمیه ای برای هیچ کشور و تبعه خاصی در نظر گرفته نشده است و متقاضیان تنها بر اساس شایستگی ها و صلاحیت علمی خود امکان ورود به دانشگاه آکسفورد را خواهند داشت. اما ورود به دانشگاه آکسفورد پزشکی شرایط متفاوتی دارد به این دلیل که سالیانه فقط و فقط 14 نفر دانشجوی بین المللی از سراسر دنیا در این رشته در آکسفورد پذیرفته می شوند و این تعداد از مجموع 32 رزومه برتر انتخاب نهایی خواهند شد. این موضوع حساسیت و میزان رقابت همیشگی برای پذیرش دانشگاه را افزایش خواهد داد. متقاضیان برای اخذ پذیرش حداقل می بایست 18 سال را داشته باشند. داشتن هر گونه سابقه کیفری شانس ورود به دانشگاه Oxford را برای متقاضی به صفر می رساند در عین حال سلامت کامل روحی و جسمی متقاضیان از جمله معیارهای پذیرش دانشگاه خواهد بود. متقاضی قطعاً می بایست برای تحصیل در این رشته انگیزه قوی داشته باشد و بتواند یک انگیزه نامه قوی و قانع کننده برای دانشگاه ارسال نماید. انجام دادن کارهای داوطلبانه شانس پذیرش متقاضیان را بسیار افزایش خواهد داد. قبولی در آزمون BMAT که برگزار کننده آن دانشگاه کمبریج انگلستان است از دیگر شرایط الزامی دانشگاه خواهد بود. گذراندن دوره A-LEVEL، داشتن نمرات ممتاز در دروس اختصاصی همانند ریاضی، زیست، شیمی و فیزیک صد در صد اجباری خواهد بود. در نهایت مصاحبه شفاهی نیز آخرین بخش از فرآیند پذیرش رشته پزشکی و گرایش های مرتبط است که دانشجو حداقل با دو استاد تمام و دو پزشک متخصص مصاحبه خواهد داشت. در نتیجه همانگونه که ملاحظه نمودید شرایط پذیرش دانشگاه پزشکی آکسفورد چندان آسان هم نیست.

دانشگاه آکسفورد چه رشته هایی دارد؟

در این قسمت به پاسخ یکی از پرتکرارترین سوال متقاضیان یعنی این سوال که؛ “دانشگاه آکسفورد چه رشته هایی دارد؟” خواهیم پرداخت. رشته های تحصیلی در این دانشگاه را به تفکیک مقطع در ادامه می توانید مشاهده نمایید.

رشته های دانشگاه آکسفورد در مقطع کارشناسی

باستان شناسی و مردم شناسیبیوشیمی (مولکولی و سلولی)ریاضیات و علوم کامپیوتر
زیست شناسیعلم شیمیعلوم کامپیوتر و فلسفه
علوم زیست پزشکیانگلیسیعلوم مهندسی
باستان شناسی کلاسیک و تاریخ باستانشرق شناسیانگلیسی و زبان های مدرن
زبان های مدرنعلوم کامپیوترهنرهای زیبا
علوم زمین (زمین شناسی)تاریخ و اقتصادتاریخ
اقتصاد و مدیریتتاریخ (باستان و مدرن)تاریخ و انگلیسی
زبان و ادبیات انگلیسیتاریخ و زبان های مدرنتاریخ و سیاست
زبان های اروپایی و خاورمیانه ایتاریخ هنرجغرافیا
ریاضیات و فلسفهعلوم انسانیحقوق (فقه)
ریاضیات و آمارعلم موادریاضیات
داروپزشکیزبان های مدرن
موسیقیشرق شناسیفلسفه و زبان های مدرن
فلسفه و الهیاتفلسفه، سیاست و اقتصادفیزیک
فیزیک و فلسفهروانشناسیروانشناسی، فلسفه و زبان شناسی
دین و شرق شناسیالهیات و دین 

oxford

 

رشته های دانشگاه آکسفورد در مقطع دکتری

رشته های تحصیلی در مقطع دکترا در گرایش های متفاوتی من جمله؛ باستان شناسی، تاریخ معماری، درمان شناختی رفتاری، تاریخ انگلستان، مراقبت های بهداشتی، ادبیات و هنر، توسعه پایدار شهری، مطالعات دیپلماتیک و بسیاری از رشته های دیگر امکان پذیر است. برای اطلاع از شرایط تحصیل دکترا در انگلستان مقاله مربوط را مطالعه کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه آکسفورد

به صورت کلی می توان گفت؛ تحصیل در این دانشگاه با قدمت و معتبر پرهزینه می باشد. البته در نظر داشته باشید هزینه تحصیل در انگلستان برای دانشجوهای بومی در هر صورت زیر ده هزار پوند است. اما دانشجویان بین المللی می بایست شهریه دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) را در کنار هزینه های زندگی در شهر آکسفورد و کشور انگلستان در نظر داشته باشند. به صورت میانگین گفته می شود برای هر سال تحصیل و زندگی در دانشگاه Oxford حداقل 70.000 پوند هزینه را می بایست در نظر گرفت. در ادامه به صورت رندوم شهریه تحصیل در این دانشگاه را برای برخی از رشته های پرطرفدار بررسی خواهیم نمود.

شهریه دانشگاه آکسفورد

عنوان رشته تحصیلیشهریه سالیانه به پوند
علوم کامپیوتر پیشرفته (ارشد)30.330
دکترا تاریخ باستان25.430
الهیات کاربردی26.940
علم باستان شناسی (کارشناسی ارشد و دکترا)26.940
مدیریت کسب و کار (MBA)65.520
حقوق و قانون مدنی38.410
جنین شناسی بالینی (کارشناسی ارشد)43.900
جرم شناسی (دکترا)25.430
علوم زمین39.010
اقتصاد و مدیریت32.480
سیستم های انرژی (کارشناسی ارشد)28.680
روانشناسی31.030
حقوق و امور مالی (کارشناسی ارشد)42.120
موسیقی32.480
زنان و زایمان28.560
روانپزشکی (دکترا حرفه ای)28.560
فلسفه و الهیات32.480

بورسیه دانشگاه آکسفورد

بورسیه دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) معمولاً بر اساس شایستگی و امتیازات ویژه متقاضیان به آن ها تعلق می گیرد. شرایط بورسیه دانشگاه آکسفورد بعضاً به این صورت است که به طور خودکار با استفاده از جزئیاتی که در بخش های مربوطه در فرم درخواست ارائه می دهید (به عنوان مثال، کشور محل تولد و موسسات آموزشی قبلی) اعمال می شود تا مشخص شود که آیا واجد شرایط هستید یا خیر؟ برخی از بورسیه ها فقط در کالج های خاص قابل قبول هستند. بسیار حائز اهمیت است که متقاضی درخواست دوره خود را در مهلت پذیرش مربوطه که عموماً در دسامبر یا ژانویه است ارسال کند. منتخبین بورسیه دانشگاه آکسفورد معمولاً بین اواخر فوریه و ژوئن در جریان قرار می گیرند. اگر تا پایان مدت و تاریخ های ذکر شده از سمت دانشگاه اطلاعی به دانشجویان داده نشد، می بایست فرض کنند که موفق نبوده اند. در ادامه می توانید اسامی برخی از بورسیه های دانشگاه Oxford را مشاهده نمایید.

عنوان بورسیهتوضیحات
بورسیه کارشناسی سیمون و جون لی

شامل هزینه دوره و کمک هزینه زندگی

درخواست کننده باید تبعه یکی از این کشورها باشد؛

کامبوج؛ چین، هنگ کنگ، هند، ایران، عراق، اسرائيل، اردن،

کویت، لبنان، مالزی، مالدیو، عمان، پاکستان، قطر، کره،

فلسطین، سوریه، تایوان، امارات، ویتنام، یمن

بورسیه یادبود احمد ارتگون

شامل؛ هزینه دوره، کمک هزینه برای زندگی و یک بلیط رفت و برگشت هواپیما در سال

اتباع ترکیه که معمولاً در خارج از منطقه اقتصادی اروپا مقیم هستند
بورسیه بنیاد هیل

هزینه تحصیل و هزینه زندگی

متقاضی باید از اتباع روسیه یا مقیم آن باشد و قصد تحصیل

مجدد در مقطع کارشناسی را داشته باشد.

بورسیه دانشگاه آکسفورد برای دانشجویان مسلمان

بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی مرکز مطالعات اسلامی آکسفورد (University of Oxford) ؛ به متقاضیانی تعلق می گیرد که به طور معمول ساکن بریتانیا و از یک جامعه مسلمان باشند و برای هر رشته ای در مقطع کارشناسی به جز رشته پزشکی و گرایش های مرتبط در مهلت اعلام شده توسط دانشگاه آکسفورد درخواست دهند. توجه بفرمایید درخواست های متقاضیان برای کارشناسی مجدد در نظر گرفته نخواهد شد. مبلغ این بورسیه برای پوشش شهریه تحصیل (زیر ده هزار پوند) و کمک هزینه زندگی در انگلیس در نظر گرفته خواهد شد.

شرایط بورسیه پزشکی دانشگاه آکسفورد

همان گونه که ذکر نمودیم تحصیل در رشته پزشکی در این دانشگاه هزینه بر است. با توجه به نرخ کم پذیرش، دانشگاه قطعاً به این نکته که متقاضیان تمکن مالی کافی برای طول دوره تحصیلی خود داشته باشند توجه کافی را مبذول خواهد نمود. شرایط بورسیه پزشکی دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) نیز عموماً برای دانشجویان بومی در دسترس است. البته حتی برای دانشجویان بومی نیز به ندرت اعمال خواهد شد. بورسیه های تحصیلات تکمیلی تحت عنوان “آکسفورد-هافمن” در دپارتمان علوم پزشکی وجود دارد. این بورسیه با حمایت آندره هافمن، که یک فرد کارآفرین، سرمایه گذار و نیکوکار است در اختیار تمامی دانشجویان قرار داده می شود. شرایط بورسیه پزشکی دانشگاه آکسفورد برای اعطای این بورسیه این است که دانشجو در حال تحصیل در رشته پزشکی در این دانشگاه باشد و بسیار شایسته و ممتاز شناخته شود. صلاحیت تشخیص این شایستگی با دانشگاه می باشد. بورسیه هافمن شامل کمک هزینه تحصیل در انگلستان و کمک هزینه زندگی است.

oxford

 

خوابگاه دانشگاه آکسفورد

در تمامی خوابگاه های دانشگاه آکسفورد انگلستان (University of Oxford) امکانات خوابگاه جداگانه برای پسران و دختران در محوطه کالج فراهم شده است که قطعاً از امنیت کافی و نظم و انضباط مناسبی برخوردار است. هر اتاق دارای حمام متصل است. در واقع بیش از دو سوم اتاق ها در آکسفورد دارای حمام اختصاصی هستند. امکان استفاده از وای فای رایگان در تمامی خوابگاه ها و اقامتگاه های مرتبط به دانشگاه فراهم است. همچنین هزینه های آب، برق و انرژی نیز جداگانه لحاظ نمی شوند. دانشجویان تمام امکانات بازی و ورزش را دارند. در خوابگاه دانشگاه آکسفورد زیر ساخت های کافی برای فعالیت های داخل و خارج از محوطه خوابگاه و فعالیت های فوق برنامه فراهم شده است. در محوطه کالج سالن غذاخوری با غذاهای گیاهی و غیر گیاهی نیز موجود است. امکانات دیگر خوابگاه ها شامل سالن نقاشی، سالن مطالعه و غیره است. در عین حال امکانات مربوط به حمل و نقل آسان من جمله اتوبوس برای رفت و آمد دانشجویان از محل خوابگاه به نقاط مختلف شهر نیز فراهم گردیده است. هزینه سکونت در خوابگاه دانشجویی در انگلستان از هفته ای 230 پوند آغاز می شود.

امکانات دانشگاه آکسفورد

تمامی دپارتمان ها و دانشکده های دانشگاه آکسفورد انگلستان به لحاظ کیفیت آموزشی و تدریس در سطح یکسانی قرار دارند. اما بعضاً به لحاظ اندازه، امکانات و مکان ممکن است متفاوت باشند. عموماً تمامی دانشکده ها کافه، تریا، سالن غذاخوری و انبار برای وسایل دانشجویان بین المللی در تعطیلات را دارند. در عین حال امکاناتی دیگر نظیر؛ سالن بدنسازی، کتابخانه، ایستگاه های کامپیوتر، وای فای در سرتاسر محیط، نمازخانه، اتاق موسیقی و سالن تئاتر نیز در دانشگاه Oxford موجود است. بیش از 400 باشگاه و سالن وابسته به دانشگاه علایق دانشجویان را در زمینه هایی نظیر؛ قایقرانی، شنا، هوانوردی، ارکستر بادی، پیست دو و میدانی، تنیس، سالن نقاشی، سالن نمایش، سالن کنفرانس و بسیاری از زمینه های دیگر پرورش می دهد.

درباره دانشگاه هاروارد بخوانید

اشتراک گذاری در:

لینک های مفید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ثبت نام در خبرنامه

اخرین مطالب

اخرین بورسیه ها

بورسیه های Post-Doc موسسه Ifremer فرانسه

🎓نام بورسیه: بورسیه های Post-Doc موسسه Ifremer فرانسه برای رشته های ژئوفیزیک، اقلیم شناسی، زمین شناسی، اقیانوس شناسی، هیدرولوژی، سیسمولوژي و ژئوانفورماتیک 💠کشور اعطاکننده: فرانسه

Read More »

برترین دانشگاه ها

آکسفورد

  معرفی دانشگاه آکسفورد آکسفورد دانشگاهی مشهور، منحصر به فرد و تاریخی است. این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین دانشگاه در دنیای انگلیسی زبان، برای

Read More »

دانشگاه کلتک

درباره دانشگاه کلتک کالیفرنیا دانشگاه کلتک کالیفرنیا یک مؤسسه خصوصی است که در سال 1891 تأسیس شد. تعداد کل ثبت نام‌ها در مقطع کارشناسی 901

Read More »

ثبت نام

Max. file size: 15 MB.
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .