دانشگاه پزشکی وین بزرگترین موسسه تحقیقاتی و آموزشی پزشکی در اتریش است. این دانشگاه در سال ۱۳۶۵ میلادی به عنوان دانشکده پزشکی دانشگاه وین تاسیس شد و از سال ۲۰۰۴ به عنوان یک موسسه آموزشی مستقل عمل کرده است.

دانشگاه پزشکی وین برنامه های توسعه حرفه ای و تحصیلی جذابی را برای افراد علاقه مند به حوزه پزشکی ارائه می کند.

این دانشگاه دارای دو برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی است: پزشکی و دندانپزشکی. دانشگاه پزشکی وین یک برنامه کارسناسی ارشد در رشته انفورماتیک پزشکی نیز ارائه می کند که فناوری اطلاعات را با تخقیقات زیست پزشکی و پزشکی ترکیب می کند؛ همچنین این دانشگاه دارای ۱۶ برنامه دکترا در حوزه تحقیقات علوم پایه و ۱۰ برنامه دکترا در حوزه علم پزشکی کاربردی و ۱۸ دوره تحصیلات تکمیلی دیگر است.

دانشگاه پزشکی وین دارای ۸۴ بیمارستان آموزشی و دو دپارتمان آموزشی است. از سال ۲۰۱۴ به بعد، دانشجویان کارشناسی این دانشگاه یک دوره کارآموزی را در سال پایانی تحصیل خود در یکی از دانشگاه های همکار دانشگاه طی می کنند.

دانشگاه پزشکی وین چهار برنده نوبل را در خود پرورش داده است که از میان آنها می توان به رابرت بارانی و ژولیوس واگنر اشاره کرد که به ترتیب در سال های ۱۹۱۴ و ۱۹۲۷ جوایز نوبل را در حوزه های فیزیولوژی و پزشکی به دست آوردند.

دانشگاه پزشکی وین در حال حاضر دارای بیش از ۷۰۰۰ دانشجوست که ۲۷ درصد از آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

طبق رتبه بندی بین المللی QS، این دانشگاه رتبه ۱۰۰-۵۱ بین دانشگاه های جهان برای تحصیل در رشته پزشکی به خود اختصاص می دهد. همچنین دانشگاه پزشکی وین در جایگاه ۳۴ ام بین برترین دانشگاه های جهان و رتبه کلی ۲۰۱ در بین دانشگاه های جهان طبق رتبه بندی Times Higher Education برخوردار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *