رتبه‌بندی آکادمیک دانشگاه‌های جهان بر اساس پارارامترهای مختلفی انجام می‌گیرد.(رتبه بندی THE) رتبه‌بندی‌ها می‌تواند براساس کیفیّت برخی شاخص‌های موجود انجام شود. از جملهٔ این شاخص‌ها می‌توان به آمارهای تجربی، برآوردهای مربوط به مدرسین و اساتید، بورسیه‌ها، دانشجویان، داوطلبان ورود به دانشگاه و برخی دیگر اشاره کرد. برخی از رتبه‌بندی‌ها هم هستند که بر اساس نحوهٔ پذیرش و ورود دانشجویان به دانشگاه صورت می‌گیرد.

علاوه بر رتبه‌بندی موسسات، برخی رتبه‌بندی‌های دیگری هم وجود دارد که برای برنامه‌های آموزشی، دپارتمان‌ها و مدارس صورت می‌گیرد. رتبه‌بندی‌ها بر اساس جهت‌دهی برخی مجلات و روزنامه‌ها و گاهی هم توسط دانشگاهیان و فرهنگیان انجام می‌گیرد.

رتبه‌بندی ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. یک تحقیق در دانشگاه کرنل نشان می‌دهد که رتبه‌بندی دانشگاه‌های در ایالات متحده بصورت معناداری تحت تاثیر سیستم پذیرش دانشجوست ولی در انگلستان تعدد نشریات و مقالات رتبهٔ دانشگاه‌ها را تعیین می‌کند.

یکی از رتبه بندی هایی که با معیارهای بین المللی صورت میگیرد و در سراسر جهان از مقبولیت بالایی برخوردار است، رتبه بندی Times Higher Education به اختصار THE می باشد. در ادامه تعدادی از رتبه بندی های آموزشی THE را میتوانید مشاهده نمایید.

رتبه بندی THE

برترین دانشگاه های جهان

لیست رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان THEبرترین دانشگاه های جهان به نام رتیه بندی THE که به صورت سالانه برترین دانشگاه های جهان را ارزیابی و منتشر میکند.

رتبه بندی آمریکای لاتین

رتبه بندی برترین دانشگاه های آمریکای لاتین THE

کشورهای آمریکای لاتین به سرعت در حال توصعه هستند و تعداد زیادی دانشگاه در لیست دانشگاه های برتر جهان دارند.

دانشگاه های زیر 50 سال

رتبه بندی برترین دانشگاه های زیر 50 سال THE

در این لیست 150 دانشگاه برتر که کمتر از 50 سال از تاسیس انها می گذرد لیست شده اند تا مشخص شود کدام دانشگاه ها در زمان کوتاه بیشترین تاثیر را داشته اند.

رتبه بندی دانشکده های کشور امریکا

رتبه بندی برترین دانشگاه های کشور امریکا THE

کشور امریکا از پیشرو ترین کشورها در زمینه آموزش و دانشگاه ها می باشد. برترین دانشگاه های امریکا را در این لیست ببینید.

رتبه بندی آسیا

رتبه بندی برترین دانشگاه های آسیا THE

در حال حاضر برترین دانشگاه های جهان که در قاره آسیا واقع شده اند کدام دانشگاه ها هستند؟

مشهورترین دانشگاه ها

رتبه بندی برترین دانشگاه های مشهور THE

مشهورترین دانشگاه ها را بشناسید. برخی دانشگاه ها به دلیل عملکرد خود در طول سالیان متمادی به تدریج تبدیل به یک برند جهانی شده اند!

دانشگاه های کشورهای BRICS و اقتصادهای نوظهور

رتبه بندی برترین دانشگاه های اقتصادهای نوظهور THE

این دسته بندی دانشگاه های کشورهای BRICS و اقتصادهای نو ظهور جهان را بررسی می کند.